Facebook Google+ Twitter

Solaris wjeżdża do Aten

Polski producent autobusów Solaris wchodzi na kolejny, osiemnasty już zagraniczny rynek. 320 pojazdów, jakie dostarczy ateńskiemu przedsiębiorstwu komunikacji miejskiej E.THE.L., to jednocześnie największe jednorazowe zamówienie w historii firmy.

Najmniejszy z gamy miejskich autobusów Solarisa - Alpino - będzie wspinał się teraz na wzgórza stolicy Grecji / Fot. SolarisZamówienie warte ponad 80 mln euro obejmuje dostawy do Aten 220 autobusów Solaris Alpino o długości 8,6 metra oraz 100 przegubowych autobusów Solaris Urbino 18. Zgodnie z umową, dostawy autobusów rozpoczną się w ciągu pół roku od podpisania kontraktu.

Wszystkie autobusy będą wyposażone m.in. w specjalny system klimatyzacji przeznaczony dla krajów o ciepłym klimacie, elektryczną rampę dla wózków inwalidzkich, system monitoringu, kabinę kierowcy z elektrycznie zamykaną szybą i rolety na bocznych szybach. Solarisy Alpino będą napędzane silnikami spełniającymi normę Euro 4, natomiast przegubowe Solarisy Urbino 18 będą posiadać jednostki napędowe spełniające normy czystości spalin Euro 5.

Dotychczas największym zamówieniem zrealizowanym przez podpoznańską fabrykę było dostarczenie 260 autobusów przewoźnikowi BVG Berlin / Fot. SolarisDotychczasowe rekordowe zamówienia firmy Solaris to: kontrakt z BVG Berlin na 260 autobusów podpisany w roku 2004, umowa z RTA Dubaj na 225 Solarisów z roku 2007 i umowy z MZA Warszawa na 150 autobusów podpisywane w roku 2007 i 2008.

Firma E.THE.L zajmująca się transportem autobusowym w Atenach i w regionie ateńskim, posiada ponad dwa tysiące klimatyzowanych i niskopodłogowych autobusów. Kursują one na 326 liniach. W mieście jest 7 zajezdni autobusowych.

Źródło: Solaris

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tak, Solaris jest dobry zwłaszcza jak się pali. Mimo, że artykuł brzmi jak przeredagowany z gazety, to i tak plus, za zainteresowanie tematem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za każdym razem, gdy jestem w Berlinie i mam okazję jechać Solarisem uśmiecham się, że Niemcy, słynący w końcu ze swoich wysokiej klasy produktów, kupują Polskie autobusy :)
Chcieć to móc ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miło, że polska marka podbija świat. W Polsce te autobusy też cieszą się dobrą opinią. Tak trzymać! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bolechowo koło Murowanej Gośliny:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.07.2008 17:28

Fajnie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.