Facebook Google+ Twitter

Solec Kujawski. Prace przy budowie tunelu drogowego będą prowadzone w nocy

W związku z kolejnym etapem prac przy budowie podziemnego tunelu drogowego, mieszkańcy Solca Kujawskiego będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Prace wbijania stalowych profili potrwają przez okres najbliższych nocy. / Fot. Rafał DębickiKonieczność pogodzenia prac ziemnych z ruchem pociągów na magistrali kolejowej, zmusza wykonawców do prowadzenia niektórych robót w porze nocnej. Zastosowana obecnie technologia, polega na pogrążaniu pionowo w grunt, ścianek szczelnych (grodzic) przy pomocy wibromłota wieszanego na haku żurawia.

Długie stalowe profile, wprowadzone w wibrację dzięki ciężarowi wibromłota, stopniowo ulegają osadzeniu w gruncie. Powstała w ten sposób konstrukcja stalowa, tworzy szczelną ścianę oporową w celu zabezpieczenia głębokich wykopów przed obsunięciem gruntu czy napływem wód gruntowych.

Solecka inwestycja przez okres najbliższych nocy, wymagać więc będzie od mieszkańców miasta, odrobiny wyrzeczeń.
Osadzanie grodzic pod naciskiem ciężaru podwieszonego wibromłota. / Fot. Rafał DębickiPowstająca ściana oporowa, zapewni bezpieczeństwo głębokim wykopom. / Fot. Rafał Dębicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 22.07.2011 14:57

A ja odnoszę wrażenie, że wykonawca się nie przepracowuje w myśl starego jak świat powiedzenia " robota nie zając, nie ucieknie ". Moim zdaniem, praca przy tej inwestycji powinna iść tempem od świtu do zmierzchu w systemie dwu a jak trzeba, nawet trzy zmianowym. Nie wytknę nazwy głównego wykonawcy bo reklama u mnie kosztuje ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan N.
  • Bogdan N.
  • 21.07.2011 15:22

W Solcu nie jest tak jeszcze tragicznie bo jest nieopodal strzeżony przejazd kolejowy. Natomiast innym problemem mogą być gromadzące się wody gruntowe co dla budowy podziemnego tunelu i wykonawcy stanowić może pewne utrudnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adaśko traker
  • adaśko traker
  • 21.07.2011 14:15

Pan Pikuś :]

Komentarz został ukrytyrozwiń
adaśko traker
  • adaśko traker
  • 21.07.2011 14:07

Lepsze to jak postoje samochodem gdzieś na przejeździe ze szlabanami a nocne walenie młotem kafaru to Pikuś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wojciech Tarasin
  • Wojciech Tarasin
  • 21.07.2011 13:02

Decydując się na kluczowe inwestycje, jaką jest niewątpliwie podziemna arteria drogowa, poświęcić musimy z cerpliwością, nawet i trochę nocy. Uciążliwość młotów, dzwigów czy innych tam urządzeń jest niczym, do korzyści jakie przyniesie mieszkańcom tego gospodarnego miasta, podziemny tunel. Nie bez znaczenia jest fakt, że przebiegać on ma pod ruchliwym szlakiem kolejowym. Będąc mieszkańcem pobliskiej Bydgoszczy życzę "sąsiadom za miedzy" jeszcze wielu udanych i pożytecznych inwestycji. przyniesie mieszkańcom tego gospodarnego miasta, podziemny tunel. Nie bez znaczenia jest fakt, że przebiegać on ma pod ruchliwym szlakiem kolejowym. Będąc mieszkańcem pobliskiej Bydgoszczy życzę "sąsiadom za miedzy" jeszcze wielu udanych i pożytecznych inwestycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny opis techniczny , zrozumiały dla humanistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.