Facebook Google+ Twitter

Solidarna Polska chce zawieszenia pakietu klimatycznego

2 stycznia br. odbyła się w Katowicach konferencja prasowa Solidarnej Polski. Posłowie: Zbigniew Ziobro, Ludwik Dorn, Jacek Kurski i Mariusz Jędrysek, przedstawili koncepcję zawieszenia niekorzystnego dla Polski pakietu klimatycznego, wykorzystując w tym celu tzw. Europejską Inicjatywę Obywatelską.

Zbigniew Ziobro / Fot. Tadeusz KowalskiEuropejska Inicjatywa Obywatelska to nowy instrument w Unii, polegający na możliwości składania masowych petycji. Wchodzi ona w życie 1 kwietnia br. Jej pierwszym etapem jest stworzenie komitetu organizacyjnego, składającego się z przedstawicieli co najmniej siedmiu krajów Unii, który zarejestruje inicjatywę w Komisji Europejskiej.

W kolejnym etapie zbierane są podpisy. Łącznie trzeba ich zebrać milion, proporcjonalnie do liczby członków Parlamentu Europejskiego z danego kraju. Na przykład w Polsce trzeba zebrać minimum 37,5 tys. podpisów. Po złożeniu podpisów KE ma trzy miesiące na ustosunkowanie się do wniosku. W razie braku reakcji KE, wniosek jest podstawą do zorganizowania ogólnoeuropejskiego referendum.

 / Fot. PAPWedług polityków Solidarnej Polski pakiet klimatyczny jest wyjątkowo dla Polski niekorzystny. Spowoduje on wzrost kosztów energii elektrycznej od 2013 r. o 30-40 proc., a w perspektywie do roku 2020 nawet o 80 proc. Wprowadzenie pakietu klimatycznego, który polega na redukcji emisji dwutlenku, węgla jest bardzo kosztowne, a przy tym jest bez znaczenia dla globalnej emisji gazów cieplarnianych. Obecnie można już zaobserwować przenoszenie się przemysłu z Europy do krajów, w których takie ograniczenia nie obowiązują - czytamy na blogu Solidarnej Polski.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Zieloni o pomysłach Solidarnej Polski: http://zieloni2004.pl/news.php?readmore=3163

Komentarz został ukrytyrozwiń
@zbigniew maly
  • @zbigniew maly
  • 03.01.2012 15:11

Aby załatwić"coś",musi załatwić to "ktoś"

Komentarz został ukrytyrozwiń

nieważne kto ale ktoś musi skończyć z głupotami pod tytułem ,, pakiet klimatyczny ,, w innym wypadku i tak dwutlenku się nie pozbędziemy ,ale za to mieszkać będziemy pod gołym niebem na ulicach domy wykupią Chińczycy

Komentarz został ukrytyrozwiń
inter
  • inter
  • 03.01.2012 14:08

Panie Tadeuszu Kowalski.Pana czytam zawsze z zainteresowaniem ale pisać o tych matołach(moim zdaniem Pana to deprecjonuje),szkoda , że Pan strzępi pióro na takich.Tekst oceniam , tak jak przeważnie na 5 ale temat na minus.

Komentarz został ukrytyrozwiń
yzop
  • yzop
  • 03.01.2012 09:20

a gdzie butelczyna?to tak po suchu jak u niejakiego suchanka-wstyd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Była swego czasu autoironiczna piosenka "Starsi panowie, starsi panowie, starsi panowie dwaj..."
Tu można zaśpiewać " Śmieszni panowie, śmieszni panowie, śmieszni panowie naj..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo nie mamy 200 albo 1300 mln ludzi i nie jesteśmy potęgą gospodarczą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Amerykanie i Chińczycy nie stosują się do pakietu klimatycznego, to dlaczego my?! Ziobro jak wydostał się spod skrzydeł "Wodza", ad razu rozsądnie myśli. Pakiet klimatyczny, to pętla na "polską szyję".

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 02.01.2012 20:56

No to wyścig z PiS-em trwa !!! PiS złożył Pakiet do Trybunału a Ziobro i spółka ten sam temat wiozą do Europy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.