Facebook Google+ Twitter

Solidarna Polska nie chce, by Kaczyński kandydował na prezydenta

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-04-12 19:37

W sobotę odbędzie się posiedzeniu klubu w Zamościu. Na posiedzeniu ma zostać przyjęta uchwała, która będzie mówić o tym, by Kaczyński wycofał się z kandydowania na prezydenta.

Jacek Kurski, wiceprzewodniczący Solidarnej Polski / Fot. Jarosław Kruk/CC 1.2Posłowie Solidarnej Polski w ramach wiosennej ofensywy politycznej chcą spotykać się z wyborcami. Wszystko rozpocznie się w Zamościu, to tu ma odbyć się posiedzenie klubu Solidarnej Polski. W planach są także spotkania w ponad dziesięciu innych miejscowościach.

Na środowym posiedzeniu zarządu partii zapadła decyzja o uchwale, która miałaby wzywać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do wycofania się z zapowiedzi o kandydowaniu na prezydenta w 2015 roku. Kaczyński start w wyborach prezydenckich zapowiedział w wywiadzie dla TVN24 w poprzednim tygodniu.

Jacek Kurski, wiceprezes Solidarnej Polski stwierdził, że taka decyzja jest podyktowana naciskiem przez partię, a nie z chęci samego prezesa PiS i to godzi w interesy prawicy - czytamy na newsweek.pl.

"Prawica powinna mieć silnego kandydata, który będzie miał realne szanse na zwycięstwo" - ocenia Kurski. "Solidarna Polska nie ma sobie nic do zarzucenia, bo Jarosław Kaczyński wcześniej mówił, że nie będzie startował w wyborach. Więc dlatego swoją kandydaturę ogłosił Zbigniew Ziobro" - dodaje.

"Podczas wyjazdu Solidarna Polska odniesie się do stanowiska pana prezesa Kaczyńskiego, do tego, że zmienił zdanie i co do tego, że zrobił to w Wielki Tydzień" - zapowiedział Arkadiusz Mularczyk, szef klubu SP.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.04.2012 11:17

Ja tu błędu nie widzę, mogę powiedzieć, że będę startował w wyborach lub powiem będę kandydował. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ONE
  • ONE
  • 12.04.2012 21:47

Panowie politycy tudzież dziennikarze w wyborach się kandyduje, a w zawodach sportowych startuje. Kiedy wy tłumoki wreszcie to zrozumiecie!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 12.04.2012 21:06

Uważam ,że panowie Kaczyński i Ziobro powinni spotkać się na pojedynku . Na sekundantów proponuję : Bredzińskiego i Kurskiego . Oj będzie się działo !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 12.04.2012 20:55

Bezjajowe pupilki PO...Kurski,zaprowadzi koleśów w niebyt!Słuszne i sprawiedliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.