Facebook Google+ Twitter

Solidarna Polska przelicytuje PiS? Chce pozbawiać praw wyborczych

Solidarna Polska ma pomysł na upamiętnienie 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Chcą, by współpracownicy służb specjalnych PRL automatycznie byli pozbawiani praw wyborczych.

 / Fot. PAP/Darek Delmanowicz"Chcemy, by praw publicznych, a więc biernych i czynnych praw wyborczych, z mocy ustawy pozbawieni zostali nie tylko kłamcy lustracyjni, ale również osoby, które do współpracy ze służbami reżimu komunistycznego się przyznały" - powiedział "Rzeczpospolitej" Patryk Jaki z Solidarnej Polski.

Oprócz tego politycy SP chcą zniesienia limitu przy wypłacaniu odszkodowań osobom represjonowanym w okresie PRL. Maksymalna kwota, o jaką mogą ubiegać się ofiary PRL wynosi 25 tys. złotych.

O ile w drugim przypadku zmiana jest teoretycznie możliwe, to zdaniem zapytanego przez "Rz" sędziego Wiesława Johanna o pozbawieniu praw publicznych może zadecydować wyłącznie sąd i nie może tego czynić ustawa.

Swoimi pomysłami na upamiętnienie rocznicy Solidarna Polska odpowiada na organizowany przez PiS Marsz Niepodległości i Solidarności. Zdaniem "Rzeczpospolitej" jest to licytacja mająca na celu przyciągnięcie prawicowego elektoratu.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

max
 • max
 • 08.12.2011 16:35

Co tam praw wyborczych - Twórcy 13 Grudnia powinni gnić w kryminale na to zasłużyli ! czyż nie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
konio
 • konio
 • 08.12.2011 16:07

"Bolszewicy" chcą rozliczać Jaruzelskiego,"mniejszewicy"krzyczą coś ograniczaniu praw obywatelskich,a wszystko to w czasie adwentu,który dla katolików jest czasem szczególnym.Podobno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 08.12.2011 14:56

Eeeeeee, to pan Jaki to taki nijaki - polityczny kosmopolita .Wiarygodność spadła do zera .

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 08.12.2011 14:50

Czy Polska doczeka się konstruktywnej opozycji czy będziemy balansować między PRL -em a hasłami skrajnie prawicowymi z kościołem w tle ? Kaczyński i Kurski i Ziobro mieli pełnię władzy przez 2 lata i mogli walczyć z poprzednim systemem. Teraz , w dobie globalnego kryzysu wyciągają królika. Tematy zastępcze , populistyczne .Sami w swoich szeregach mają TW , członków PZPR. Pora popatrzeć w przyszłość bo nigdzie nie zajdziemy oglądając się wiecznie do tyłu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 08.12.2011 14:03

Takich żeśmy sobie polityków wyrali ;)
A narzekaliśmy na palikotowców bez wykształcenia i doświadczenia, a tu proszę - 26 lat i doświadczenia ful, tyle że bez widocznych efektów ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu, a ja nie zdziwiłabym się, gdyby się okazało, że pan Jaki był "dzieckiem w kołysce" represjonowany przez PRL;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 08.12.2011 07:44

Patryk Jaki: W 2003 wstąpił do Forum Młodych PiS. W 2006 został wybrany po raz pierwszy do opolskiej rady miasta jako kandydat Platformy Obywatelskiej. Wkrótce po wyborach opuścił klub radnych tego ugrupowania i ponownie związał się z Prawem i Sprawiedliwością. W 2010 uzyskał reelekcję w wyborach samorządowych, objął w tymże roku funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS. Odszedł z PiS i przeszedł do Solidarnej Polski.

Założę się, że gdybym założył partię monarchistyczną i zaprosił do niej pana Jaki, oczywiście przedstawiając uprzednio odpowiednią ofertę współpracy, to pan Jaki by się zgodził na transfer :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 08.12.2011 07:24

No proszę i mamy następnego wizjonera.
Jacek Polskę zbaw ! :D

W ośmieszaniu się, nasza niby prawica wiedzie prym przynajmniej Europejski, godnie dorównując Orbanowi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

to beda musieli zmienic konstytucje, ale na to sa za glupi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.