Facebook Google+ Twitter

"Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry" - Ziobro idzie w ślady Palikota

Były minister sprawiedliwości idzie w ślady Janusza Palikota i zamierza firmować partię swego ruchu własnym nazwiskiem.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry, bo tak nazywać się ma nowe ugrupowanie, zainicjuje swoją działalność na przełomie stycznia i lutego, tuż po konwencie założycielskim. Zmiana nazwy jest związana z wyborami prezydenckimi w 2015 roku, w których Ziobro ma zamiar kandydować jako główny przedstawiciel polskiej prawicy. Decyzja miała zapaść po deklaracji prezesa PiS Jarosława Kańczyńskiego, w której zapowiedział, iż nie będzie ubiegał się o fotel prezydencki.

Wielu obserwatorów sceny politycznej uważa ten krok za dobre posuniecie, z racji popularności lidera ugrupowania wśród konserwatywnego elektoratu. Za początków swego istnienia ugrupowanie nazywane potocznie „Partia Ziobry” uzyskiwało w sondażach 9 proc. poparcia. Po zmianie nazwy na „Solidarna Polska” spadło ono drastycznie do niecałych 2 proc.

Nie brak jednak głosów, że Zbigniew Ziobro nie posiada odpowiednich pokładów charyzmy, by swoim nazwiskiem przyciągać wystarczającą liczbę wyborców. Sami członkowie Solidarnej Polski upatrują swoje szanse w zagospodarowaniu prawicowego elektoratu niezadowolonego poczynaniami PiS i PJN. Partia też chce być alternatywą dla młodych, wykształconych ludzi o prawicowej orientacji.

Źródło: Rzeczpospolita (wsieci.pl)

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.