Facebook Google+ Twitter

Solidarna Polska: Zwróćmy się w sprawie wraku do ONZ, NATO i KE

Projekt uchwały Sejmu w wydaniu PiS, w sprawie "wezwania Rosjan" do zwrotu wraku samolotu TU-154M, został dziś odrzucony większością głosów koalicji i lewicy. W tej sytuacji pojawiła się nowa propozycja. Solidarna Polska chce zobowiązać polski rząd, aby w sprawie odzyskania wraku poprosić o pomoc ONZ, NATO i Komisję Europejską.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiNa konferencji prasowej Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro oświadczył, że jego partia złoży projekt uchwały, który zobowiąże premiera Tuska do zwrócenia się do ONZ i NATO o pomoc "w wyegzekwowaniu od Rosjan zobowiązań dotyczących śledztwa smoleńskiego". Konferencja prasowa Zbigniewa Ziobry odbyła się, po burzliwej dyskusji sejmowej nad wnioskiem PiS-u w sprawie "wezwania Rosjan" do zwrotu wraku Tu-154M.

Premier Donald Tusk, zabierając głos z trybuny sejmowej, powiedział, że wolałby się nie urodzić, niż tak jak niektórzy "na grobach zmarłych budować swoją karierę polityczną". Jarosław Kaczyński ripostował – "to wszystko, co wydarzyło się przed katastrofą, ta wojna, rozdzielenie wizyt, to jest z pańskiej winy. Nie byłoby katastrofy, gdyby nie było rozdzielenia wizyt. To jest wynik waszej polityki".

Nerwową wypowiedź premiera wykorzystał Zbigniew Ziobro. Na konferencji prasowej zauważył, że "nerwy puszczają, gdy prawda boli". Podkreślił, że państwo polskie pod rządami PO, nie wywiązało się ze swoich obowiązków. Nawiązał w ten sposób m.in. do rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej i podejmowanych prób sprowadzenia do Polski wraku Tu-154M. Stwierdził krótko i otwarcie - "Tusk ponosi odpowiedzialność za to, że śledztwo pozostawiono stronie rosyjskiej, która teraz może i interpretuje fakty na własną korzyść".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

ptaszynski
  • ptaszynski
  • 14.04.2012 19:59

równie dobrze można sie zwrócić do zula kaki...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
  • Lancet
  • 14.04.2012 19:00

Jest jeszcze Liga Afrykańska , można skorzystać .

Komentarz został ukrytyrozwiń
sowa
  • sowa
  • 14.04.2012 15:25

A jeszcze trzeba zwrócic się do Pana Boga korzystając z pośrednictwa Ojca Rydzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.04.2012 13:39

a moze zwrócic sie do ufoludków z marsa??

Komentarz został ukrytyrozwiń
kama
  • kama
  • 14.04.2012 11:50

pisowskie oszołomy

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
  • potato
  • 14.04.2012 11:40

A gdy wrak już zostanie sciągnięty to co? po badaniach, na pomnik przed Wawel,Sejm ,rozdzielony na relikwie(inne propozycje) i to wszystko na nasz koszt?Zlitujcie się tego nie przetrzymamy, umyty samolot nie ma już praktycznie znaczenia jako dowód.Chore działania od samego początku.Zachód ma interesować nasza prawda?!O naiwnosci ludzka gdzie jej granica?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
  • kutas
  • 14.04.2012 07:07

ja bym zaproponowal jeszcze fidel castra mao tse tunga berlusconiego/bunga bunga/i kim dzong kacza

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 14.04.2012 00:24

Człowiek osaczony przyparty do muru który nie ma wyjścia; mówi że wolał by się nie narodzić! Ja Tuskowi wierzę rozumiem co czuje .Tylko że sam sobie tego piwa naważył!To już koniec kolego. Niedługo Twoi towarzysze zaczną cię opuszczać .To już koniec.

Komentarz został ukrytyrozwiń
IZMAEL
  • IZMAEL
  • 13.04.2012 23:18

Dziś wyszło szydło z worka okazała się cała prawda, co do katastrofy Smoleńskiej kto za tym stoi, komu zależy na odkładaniu powrotu do Polski dowodu zbrodni, dziś posłowie Najaśniejszej RP postąpili jak Radziwił sprzedając Polskę, Szwedom. Posłowie którzy głosowali preciwko powrotowi wraku tu - 154M do kraju, niegodni są nazwaniem ich Polakami. To sadyści sprawia im przyjemność jak zamęczają naród to ustawą emerytalną to dzisiejszymi popisami w Sejmie........

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tata
  • Tata
  • 13.04.2012 23:08

Gdyby tu 154 rozbił się z winy pilotów ,to Ruskie już dawno by go oddali,to im powinno zależeć aby wyeliminować wszystkkie podejrzenia wobec nich.
Tymczasem faktycznie jest inaczej.
Na to patrzy bezradnie rząd Donalda Tuska z całą świtą:)
Historia sama się napisze i ludzie będą wiedzieli co o tym myśleć.
Naród Polski do najgłupszych nie należy