Facebook Google+ Twitter

"Solidarni 2010". Film, który na nowo rozbudził emocje

W poniedziałek wieczorem telewizja publiczna wyemitowała film Jana Pospieszalskiego "Solidarni 2010". Podczas dwugodzinnego programu "bez słowa ze strony Pospieszalskiego, albo innego dziennikarza, wybrani przechodnie atakują "winnych katastrofy": media i Platformę Obywatelską, albo Rosjan" - donosi Gazeta.pl. Ale są też inne opinie.

Jak uważa Gazeta.pl, pomysł na film jest następujący: kamera porusza się wśród tłumu zebranego podczas żałoby pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Widzowie mogą oglądać wypowiedzi zebranych na Krakowskim Przedmieściu Polaków.

- Moim zdaniem był to zamach. Zabito prezydenta i elitę kraju - mówi jeden z przechodniów. - Nie powinniśmy wierzyć Rosjanom na słowo - mówi inny. - Media go zaszczuły. Te krokodyle łzy, które teraz wylewają niektórzy dziennikarze, są dla mnie żałosne. To po prostu żałosne - dodaje inny przechodzień.

Pałac Prezydencki / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pa%C5%82ac_Prezydencki_2004.jpg- Daliśmy się w ostatnich latach zmanipulować. Władza powinna należeć do suwerennego narodu, a została przekazana mafijnym układom medialno-biznesowym. Pieniądze nasze, które wszyscy ciężko zarabiamy, dajemy ludziom którzy nami manipulują. Gdybyśmy nie kupowali gazety, nie będę wymieniał nazwy, to nie mieliby pieniędzy, żeby nas skłócać, manipulować nami. Obudźmy się! - mówi mężczyzna przedstawiający się jako "przebaczający chrześcijanin", któremu przytakuje inna kobieta z grupy.

- Oni chcą dwumiesięcznej żałoby, żeby nikt się nie odzywał i wszyscy pokornie zagłosowali na jednego kandydata. Jak na Białorusi. Iluzja pojednania, zgody narodowej miała sprawić, żebyśmy nic nie mówili! - krzyczy inny mężczyzna.

- Media obniżają wszystkie wartości, tak jak naszego prezydenta. Zawsze był negowany, ośmieszany - dodaje stojąca w tłumie kobieta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

KRZYSZTOF OPI
  • KRZYSZTOF OPI
  • 18.01.2011 23:43

Dla mnie to żenada!!! Wspaniały prezydent i nasza elita,hahahahaha Już od pierwszego elekcyjnego Króla nie mamy i nie mieliśmy żadnych elit a to co jest od 20 lat to jedno wielkie szambo a te elity to nieudacznicy!! I jaki to wielki prezydent ,który skłócał naród i różnił ,czy dobry i wspaniały prezydent pod koniec swojej kadencji ma ok. 12% poparcia?!!I BĄDŹMY SZCZERZY ŻE PILOCI BYLI POD SILNA PRESJĄ ,Z JEDNEJ STRONY DOWÓDCA SIŁ POWIETRZNYCH KTÓRY NIE POWINIEN BYĆ W KOKPICIE LOTNIKÓW,A Z DRUGIEJ PREZYDENT KTÓRY ZWYZYWAŁ PILOTÓW KTÓRZY NIE CHCIELI LĄDOWAĆ W TIBILISII OD TCHÓRZY I UKARANIEM ICH!!!! RAPTEM WSZYSCY ŚWIECI A POLACY TO NARÓD WYBRANY ZMOCHERYZOWANY I ZKLERYZOWANY!!!!!!!!! JAK JEST WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI TO PRZEJDZIE A JAK NIE TO JAKĄ MAMY DEMOKRACJĘ,?RÓWNYCH I RÓWNIEJSZYCH!!!!! A WIEKSZA SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA BYŁA ZA KOMUNY NIŻ ZA RZĄDÓW PRAWICY PiS IPO!!!!!!!!!! ŚWIECI POLACY TO JEST NIE DO POMYŚLENIA ŻEBY TAK SWIĘTY KRAJ POPEŁNIAŁ BŁĘDY!!!! OGLĄDAM TERAZ WARTO ROZMAWIAĆ TO ŚMIAĆ MI SIĘ CHCE,ONI PROTESTUJĄ-,HAHAHAHA-WYSTARCZY ZE RUSCY KURKI ZAKRĘCĄ Z GAZEM I ROPĄ TAK LEŻYMY A CHLEB BĘDZIE KOSZTOWAŁ PO 100ZŁ I NIE UDŹMY SIE ŻE KTOŚ NAM POMOŻE,BO NIKT !!!!! LUDZIE ZACZNIJCIE MYŚLEC EKONOMICZNIE I ZACZNIJMY SIĘ UCZYĆ Z BŁĘDÓW HISTORYCZNYCH A PRZESTAŃMY ŻYĆ TĄ HISTORIA,KTÓRA SIE POSYPAŁA OD BEZKRÓLEWIA I PIERWSZEJ ELEKCJI, OD TEJ CHWILI TO TYLKO STACZANIE SIĘ POLSKI A CI CO ZGINĘLI W SMOLEŃSKU TO ŻADNI BOHATEROWIE,BO JAKI BOHATERSKI CZYN ONI ZROBILI ŻEBY ICH NAZYWAĆ BOHATERAMI?!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jan-pospieszalski-odpiera-zarzuty-rem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że Redakcja uwzględniła moje uwagi - teraz jest dużo rzetelniej. I tytuł lepszy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://lukaszwarzecha.salon24.pl/172598,zamach-slowo-tabu

"Na początek kilka uwag ogólnych. W przypadku każdej katastrofy lotniczej, a już z całą pewnością katastrofy, w której ginie wielu ważnych polityków, w tym znaczna część tych, którzy odpowiadali za prowadzenie określonej polityki zagranicznej wobec ościennego państwa, z którym stosunki bywają trudne, a które dalekie jest (wbrew bajaniom ministra spraw zagranicznych) od demokracji, normalne byłoby uznanie zamachu za jedną z podstawowych hipotez. Po katastrofie tupolewa słowo „zamach” zostało uznane za tabu.Nie wiem, czy którykolwiek z przedstawicieli władz użył go choćby raz w oficjalnej wypowiedzi, nawet po to, aby poinformować, że i to brane jest w śledztwie pod uwagę i że na obecnym etapie nie ma powodu, aby tę hipotezę uznać za prawdopodobną.

Niektórzy w gorącej wodzie kąpani zwolennicy Prezydenta Kaczyńskiego wydają się mieć już pewność, że zamach miał miejsce. Jego przeciwnicy z kolei a priori uznali, że na pewno mieliśmy do czynienia z wypadkiem; no, może jeszcze z niewielkim udziałem samego Lecha Kaczyńskiego, który na pewno zmuszał pilotów do lądowania. Obie postawy są nieracjonalne. Racjonalne i wskazane jest w tym momencie stawianie pytań, wyłapywanie wątpliwości i domaganie się odpowiedzi."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem oburzenia niektórych ludzi na puszczenie tego materiału. Nie oglądałem go ale czytam o czym był no i cóż. No i co z tego, że mówią o zamachu? To mógł być zamach. Denerwowało mnie to setnie gdy w mediach nie poruszano jako przyczyny wypadku właśnie teorii o zamachu. To było jakieś dziwne. Spadł samolot z tyloma ważnymi dla kraju ludźmi a tej teorii nie porusza się. Czemu? Mieliśmy usłyszeć nagrania z czarnych skrzynek a czy je usłyszymy? No okazuje się, że nie. Błagam rodaków, nie bądźcie naiwni. Nie wpadajcie w paranoję. Ja też nie twierdzę, że ktoś nam to zrobił na pewno ale takiej możliwości nikt rozsądny nie wykluczy a co ważniejsze takiej możliwości nie dało się wykluczyć zaraz po tym jak się po raz pierwszy tę informację usłyszało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mateuszu, a ten dobór, kolejność cytatów na pewno jest właściwy? Gdzie są Twoje słowa? Co Ty miałeś na celu? Dlaczego nie dodałeś linku:
http://www.youtube.com/watch?v=20Y-jDfCrn4 ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie JP od dłuższego czasu jest Naczelnym Manipulatorem RP. Staram się nie oglądać jego "twórczości", niemniej jednak czasami ulegam pokusie i "zerkam" w ekran. Dziękuję intuicji, na podstawie zajawek, że nie uległem pokusie oglądania tej manipulacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto zobaczyliśmy przykład manipulacji medialnej, tak mocno piętnowanej w programach pana JP.
Widac, że dla niektórych istnieją dwie, zupełnie różne formy manipulacji: słuszna i niesłuszna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że program Solidarni 2010 nie jest wart komentowania. Wszystko było w nim tak jasne, że każdy głupi zrozumiał... Kiedy zrozumieją niektórzy "dziennikarze" (vide: Jan Pospieszalski)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.