Facebook Google+ Twitter

"Solidarni z Białorusią"

21 kwietnia (niedziela), na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się koncert "Solidarni z Białorusią". Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, nie tylko muzycznych...

 / Fot. fot. prasoweJak wygląda polityczna, gospodarcza, ekonomiczna a przede wszystkim kulturalna sytuacja na Białorusi? Polacy wiedzą na ten temat niewiele. W naszym demokratycznym kraju nikt nie zdaje sobie sprawy, że u naszych sąsiadów pojęcie wolności praktycznie nie istnieje. Wydarzenia kulturalne prawie w ogóle się nie odbywają, gdyż pojęcie kultury jest zabarwione kontekstem politycznym. Co możemy zrobić aby pomóc Białorusinom?
Jak co roku, próbę podjęcia walki z łamaniem praw człowieka na Białorusi podjęło stowarzyszenie Inicjatywa Wolna Białoruś. 21 kwietnia (niedziela) już po raz 7. odbędzie się z tej okazji koncert "Solidarni z Białorusią". Od godziny 19, w okolicach Hotelu Bristol, będziemy mogli zobaczyć gwiazdy zarówno polskiej jak i białoruskiej sceny muzycznej. Z polskich zespołów pojawią się: Strachy na Lachy, Izrael i goście: Muniek Staszczyk z T.Love i raper Vienio. Reprezentantami białoruskiej muzyki będą: Lavon, Volski&Krambambula oraz Dzieciuki. Imprezę poprowadzą: dziennikarka Justyna Dżbik i białoruski muzyk Dźmitry Vinsent Papko (odtwórca głównej roli w filmie "Żywie Biełaruś"). Na scenie będziemy również gościć członków rodzin białoruskich opozycjonistów. Pojawią sie m. in.: Nasta Daszkiewicz, Marina Adamowicz, Natalia Pinczuk oraz córka jednego z represjonowanych Katarzyna Autuchowicz. Przed samym koncertem spotkają się w Belwederze z Panią Prezydentową Anną Komorowską, a 20 kwietnia w kinie Atlantic wezmą udział w pokazie filmu "Żywie Biełaruś".
Imprezę wspierają także legendy polskiej opozycji: Tadeusz Mazowiecki, Lech Wałęsa, Henryk Wujec.
"Solidarni z Białorusią" to nie tylko ogromna dawka muzycznych emocji, ale przede wszystkim wspaniała inicjatywa. Koncert finansowany jest ze środków Miasta St. Warszawy, Fundacji Stefana Batorego, Pawła Zalewskiego- posła Europejskiej Partii Ludowej, Fundacji Konrada Adenauera.
Serdecznie zachęcam wszystkich do wspierania działań akcji "Solidarni z Białorusią". Cel jest niezwykle ważny, a nasi sąsiedzi potrzebują każdego rodzaju pomocy w walce z reżimem. Pokażmy, że jesteśmy otwarci i solidarni z naszymi sąsiadami!
Więcej informacji na:
http://solidarnizbialorusia.pl/
http://wolnabialorus.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.