Facebook Google+ Twitter

"Solidarni z Białorusią" w tym roku nie tylko w Warszawie

"Solidarni z Białorusią" to koncerty pod gołym niebem organizowane od 2006 roku. W tym roku odbędzie się piąty koncert. Będzie jednak różnił się od poprzednich. Jak? Oprócz Warszawy przyłączyły się do tej akcji inne miasta - Białystok, Katowice, Kielce, Kraków, Trójmiasto, Włocławek oraz Wilno.

koncert "Solidarni z Białorusią". 12 marzec 2006 r. / Fot. Kasia_Jot, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:112069212_74e5848ecf_b.jpg, CC 2.0 "Solidarni z Białorusią" to gest dla poparcia demokratycznej opozycji na Białorusi. Pierwszy koncert odbył się w Warszawie 12 marca 2006 roku. Od tamtej pory co roku w Warszawie artyści grali dla Białorusi. Wyjątkiem był 2010 rok. Koncerty były zaplanowane na 11 kwietnia, jednak odwołano imprezy z powodu katastrofy w Smoleńsku. Wyjątkowy jest również ten rok, gdyż po raz pierwszy koncerty i inne wydarzenia kulturalne nie odbędą się jedynie w Warszawie. Poniżej znajdziecie rozłożenie wydarzeń na poszczególne dni marca.

Chcemy pomóc muzyką!


25 marca 2011

Jeżeli jesteście mieszkańcami Łodzi możecie wybrać się na piknik, na którym będzie pokaz filmów oraz muzyka białoruska. Łódzki piknik rozpocznie się o godzinie 19 na ulicy Matejki 21/23.

Może wolicie większe wydarzenia muzyczne i możecie pojawić się w Sopocie? Na sopockim "Koncercie Wolności", który odbędzie się o godzinie 19 w sali koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej na terenie Opery Leśnej, zagrają muzycy z Białorusi: Zmicier Wajciuszkiewicz oraz zespół Recha, czyli Echo - alternatywny zespół, który zagra również 26 marca na scenie zewnętrznej Teatru w Oknie o godzinie 13. Wybierasz się na ten koncert? Pokaż to wszystkim na Facebooku!

Lubicie kameralne koncerty? Jeżeli tak, wybierzcie się na koncert młodego artysty Nikity Malinouskiego. Koncert odbędzie się w Klubie "Cisza" o godzinie 19.

26 marzec 2011

Chcecie usłyszeć trochę chilloutu? Znajdziecie go o godzinie 17 w białostockim klubie Loft na ulicy Malmeda 8. Na scenie pojawią się Scrapped Culture, Blow Art, The Greed i Miejski Klub Przyjaciół Chilloutu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tomek Laryk
  • Tomek Laryk
  • 23.03.2011 12:02

Ten Noworolski naprawdę ciekawy i miły dla oka lokal. Widać postawili na reklame i mają chyba dobrego PR-owca bo na Krakowie o nich dosyć dużo słychać,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.