Facebook Google+ Twitter

Solidarni z Izraelem kontra Solidarność z Palestyną

  • Ab Cd
  • Data dodania: 2009-01-10 19:27

Dziś w stolicy odbyły się dwie kontrdemonstracje, dotyczące obecnie trwającego konfliktu izraelsko-palestyńskiego w strefie Gazy.

Demonstracja propalestyńska / Fot. Natalia KalicińskaPierwszą, pod hasłem „Powstrzymać izraelską masakrę Gazy!” zorganizowało stowarzyszenie „Stop wojnie” i Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Palestyńskiej. Rozpoczęła się ona o godz. 15 pod ambasadą Palestyny. Stamtąd, około godz. 15.30 protestujący udali się pod Ośrodek Informacji ONZ oraz Ambasadę Izraela, pod którą to dotarli po godzinnym marszu. "Stop wojnie w Palestynie, więcej dzieci niech nie ginie!", "Perez, oddaj Nobla!" czy "Wolna Palestyna!" to tylko niektóre z haseł jakie wykrzykiwali uczestnicy marszu. Najmłodsi z nich mieli po kilka lat, najstarsi - kilkadziesiąt. Mimo mrozu, wytrwale brali udział w demonstracji, a obok flag Demonstracja propalestyńska / Fot. Natalia Kalicińskapalestyńskich powiewały również i biało-czerwone, bo, jak wołali "Gaza, Warszawa, wspólna sprawa!"

Druga z demonstracji, „Solidarni z Izraelem” odbyła się na Placu Zamkowym. O godz. 17 przybyły tam osoby pragnące okazać poparcie dla tego kraju. Hasła, które towarzyszyły demonstracji to „Stop terroryzmowi Hamasu” oraz „Izrael ma prawo do obrony”. Demonstracja wyszła z inicjatywy organizacji takich, jak: Chrześcijański Kościół Reformacyjny. Fundacja Nadzieja dla Przyszłości, stołeczny zbór Kościoła Zielonoświątkowego, Żydowska Gmina Wyznaniowa w Warszawie, Stowarzyszenie Kultury Żydowskiej Beit z Warszawy, Stowarzyszenie Midrasz. Stowarzyszenie Bnai Brith Polska, oraz Fundacja im. Profesora Mojżesza Schorra. Mniej rozemocjonowana i krótsza niż palestyńska, zakończyła się wspólną modlitwą.Demonstracja proizraelska / Fot. Natalia Kalicińska

Demonstracja proizraelska / Fot. Natalia KalicińskaW Polsce to już kolejne demonstracje dotyczące konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Akcje tego typu miały do tej pory miejsce także m.in. we Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Plus za relację.

P.S. Klaro, miałam to pominąć milczeniem, ale Twój komentarz jest tutaj zupełnie nie na miejscu. Jeśli nie interesuje Cię to, że gdzieś jest wojna i dla kogoś rozgrywa się dramat, to nie musisz tego oznajmiać wszem i wobec.
A już Twoje zaśmianie się na końcu "hehe", to wygląda jakbyś artykuły pomyliła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a mnie to nie obchodzi np.

jak to mówił Dziennikarz? "niech na całym świecie wojna, byle polska wieś zaciszna, byle polska wieś spokojna"
hehe

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.01.2009 21:10

(+) Solidna relacja... Tylko zwrot "Mniej rozemocjonowana"... :(

Raczej "nie tak emocjonalna"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.