Facebook Google+ Twitter

Solidarni z Tybetem. Zaproszenie na seminarium na Uniwersytecie Warszawskim

Wydział Orientalistyczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Inna Przestrzeń i Fundacja Instytut Lecha Wałęsy mają zaszczyt zaprosić na seminarium pt. „Tibet Today - Problems and Solutions”, które odbędzie się w czwartek 22 marca 2012 roku.

Seminarium: Tibet today. Problems and solution. ratujtybet.org / Fot. Plakat akcjiW czwartek 22 marca o godzinie 17.30 na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się seminarium poświęcone sytuacji Tybetu. Głównymi tematami spotkania będą: sytuacja Tybetańczyków na terenie Chińskiej Republiki Ludowej oraz poza jej granicami; perspektywy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego pod przywództwem agresywnie rozwijających się Chin; międzynarodowa sytuacja Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie - kierunki i cele działania w drugiej dekadzie XXI w.

Wydarzenie jest o tyle wyjątkowe, że udało nam się zaprosić do udziału Kate Saunders - wieloletnią działaczkę na rzecz Tybetu, a obecnie dyrektor ds. komunikacji International Campaign for Tibet (ICT). Zaliczana jest do tej nielicznej grupy osób najbardziej kompetentnych w temacie Tybetu i relacji z Chinami. Jest między innymi autorką książki Eighteen Layers of Hell: Stories from the Chinese Gulag (Cassel, 1996 r.) o systemie więziennictwa w Chinach.

W seminarium weźmie udział również dr Katia Buffetrille - antropolog i tybetolog, pracownik naukowy École Pratique des Hautes Études w Paryżu oraz dr Thupten Kunga Chashab - wykładowca języka tybetańskiego na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i Uniwersytecie Jagiellońskim, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Społeczności Tybetańskiej w Polsce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych współczesną sytuacją Tybetu. Spotkanie tłumaczone będzie na język polski. Podczas seminarium dostępne będą bezpłatne publikacje poświęcone sytuacji w Tybecie.

Zobacz też: Seminarium: Tibet today. Problems and solution

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.