Facebook Google+ Twitter

Solidarnie Oburzeni

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-11-10 20:10

Wspólny list Ewy Gutek z Solidarnej Polskie i Piotra Rybaka z Platformy Oburzonych.

"Niepodległa czyli wolna?", takim tytułem zaczyna się wspólny list Pełnomocnik Solidarnej Polski w okręgu jeleniogórsko-legnickim - Ewy Gutek oraz Prezesa Platformy Oburzonych - Piotra Rybaka.

Wspólny list został napisany z okazji Święta Niepodległości.
W liście nie brakuje odwoływań do wspólnego "testamentu" Józefa Piłsudskiego oraz Romana Dmowskiego przy jednoczesnym pytaniu czy "Józef Piłsudski, Roman Dmowski i ci wszyscy, którzy dali nam Wolną Polskę byliby zadowoleni z tego co zrobiliśmy z ich wielkim darem miłości do Ojczyzny?".

W liście zawarta jest także szeroka krytyka rządu Donalda Tuska i koalicji PO-PSL. Czytamy:

"Nie mamy na nic wpływu, bo każdy nasz sprzeciw tonie w ignorancji obecnej władzy. Akcja "przywracamy lekcję historii do szkół", wydłużenie wieku emerytalnego, czy ostatnie rozwiązanie siłowe w sprawie przymusu rozpoczęcia edukacji szkolnej w wieku 6 lat to obraz anty- obywatelskiego rządu."

Dalsza część listu zawiera apel do powrotu idei Piłsudskiego i Dmowskiego, tylko nie idei polityki, tylko do idei wolnej i silnej i niepodległej Polski.

"Piłsudski i Dmowski pomimo różnic mieli jeden cel: Wolną, Silną i Niepodległą Polskę i my mamy nie tylko mieć chęci, ale i obowiązek, aby Polska taka była".

List kończy się słowami Józefa Piłsudskiego mówiącymi, iż "Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich."

Po takim liście rodzi się pytanie czy wspólny list to tylko jednorazowa wspólna akcja czy zapowiedź szerszej współpracy Solidarnej Polski i Platformy Oburzonych.
(Artur Węgrzyn)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.