Facebook Google+ Twitter

"Solidarność" ogłosi strajk powszechny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-12 22:42

Przedstawiciele Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" okupują biuro poselskie Donalda Tuska. Domagają się natychmiastowego spotkania z premierem i apelują do wszystkich central o ogłoszenie strajku powszechnego.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek powiedział IAR, że podchodzi do apelu "Sierpnia 80" z najwyższą powagą, ale zastrzegł jednocześnie, że strajk jest ostatecznością. "Solidarność" zamierza zwrócić się do prezydenta, by nie podpisywał rządowej ustawy o pomostówkach.

Janusz Śniadek podkreślił, że "Solidarność" i inne związki są zdeterminowane, by bronić praw pracowników uprawnionych do przechodzenia na emerytury pomostowe. Dodał, że związkowcy będą naciskać na rząd "do skutku".

Związki zawodowe sprzeciwiają się uchwalonej przez Sejm nowelizacji przepisów o emeryturach pomostowych. Zakłada ona zmniejszenie z miliona do 250 tysięcy katalogu osób uprawnionych do wcześniejszej emerytury. Zdaniem związkowców te propozycje naruszają zasadę mówiącą, że "prawo nie działa wstecz".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.