Facebook Google+ Twitter

"Solidarność": Protesty na Euro 2012 będą, bo Komorowski nas okłamał

Politycy na ogół mówią dużo, wszak to ich styl pracy. Po co dużo, wystarczyłoby do rzeczy, choć Stanisław Jerzy Lec twierdził, że nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi. Prezydent Bronisław Komorowski mówił do ludzi, ale bez skutku.

Pewien artysta niemiecki na początku XX wieku zauważył, że wiele wie na temat niewiedzy polityków. W zgrabnych słowach oświadczył któregoś dnia: "Gdyby wszyscy politycy mówili jedynie o sprawach, na których się znają, byłoby o wiele ciszej na świecie". Na ogół działacze związkowi dość chętnie wchodzą do polityki. A jeszcze chętniej krzyczą wniebogłosy o sprawach politycznych.

Związek "Solidarność" uznał 2 maja za "ponury żart" apel prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego, który proponował, aby w trakcie Euro 2012 nie organizować protestów. Natomiast związek OPZZ chce rozpatrzenia swoich postulatów przed piłkarskimi mistrzostwami Europy, a warszawscy taksówkarze czekają na rozmowy z rządem. Te trzy grupy mają swoje interesy, które planują rozgrywać na ulicach Warszawy, w dniu otwarcia Euro 2012.

Wszystkie trzy grupy społeczne, stawiają swoje żądania i domagają się rozstrzygnięć przed europejską imprezą Euro 2012. Jeżeli rozstrzygnięć nie będzie, w dodatku takich jak chcą – wyruszą na ulice miasta, aby je w trybie protestów całkowicie zakorkować. Niech Europa i świat zobaczy, jaką mamy Polskę, jaką demokrację i jaka władza nami rządzi. Trudno nie dostrzec w tym polityki, a jeszcze trudniej nie widzieć, jak wszystkie trzy grupy pragną podkreślić swoją głęboką wiedzę o sprawach, na których się znają i o które walczą.

Prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się więc 2 maja z apelem do wszystkich środowisk i osób w sprawie przełożenia demonstracji i marszów planowanych w okresie piłkarskich mistrzostw Europy, które – jak wiadomo - rozpoczną się w Warszawie 8 czerwca, czyli za 46 dni. Jak podaje Wprost, Prezydent przekonywał: "Jeżeli chcemy, żeby to wielkie wydarzenie sportowe wiązało nas mocniej pozytywnymi przeżyciami, to warto przemyśleć, czy wszystkie - pewnie w znacznej mierze ważne racje, stojące za pomysłami na strajki, na demonstracje, manifestacje - po prostu przenieść na późniejszy okres".

Tymczasem, nie zważając na nic, nawet na prośby i sugestie głowy państwa - manifestacji w trakcie Euro 2012 nie wykluczają działacze "Solidarności", bo są przeciwni pomysłowi rządu w sprawach podwyższenia wieku emerytalnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Marzena Kowadło
 • Marzena Kowadło
 • 20.05.2012 22:07

Drogi Cybruchu,ile z własnej kieszeni zapłacisz za naprawę wszystkich bubli zrobionych w pośpiechu na te igrzyska dowiesz się po imprezie.Bronisz tej władzy jak niepodległości, biednych opluwanych przez solidarność, pożal się Boże "wybrańców" narodu.Bezczelnych oszustów i karierowiczów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sylwek
 • Sylwek
 • 09.05.2012 11:31

A ja popieram protesty, niech zachód zobaczy jak wygląda nasz kraj. Każdy sposób jest dobry by pokazać że państwo i żad jest dla ludzi a nie odwrotnie. Udajemy potęgę a bieda aż piszczy.
A co do psucia nam widowiska sportowego, to widowisko nie jest dla nas tylko celebrytów, posłów itp. W telewizji to ja sobie mogę oglądać mecze nie tylko z polski. A na nasze euro by się dostać to trzeba być posłem lub innym mafiozom :) Już widzę tą super atmosferę sportową na trybunach hahaha obciach na całą Europę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To przejaw wiary we władze i powszechnego odbioru oraz szacunku do władzy. Trochę się musiała napracować by zdobyć tyle uznania we własnym społeczeństwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 03.05.2012 17:05

Każdy spsób jest dobry by pokazywać światu że głupki i obłąkańcy nami rządzą !Świat musi się dowiedzieć że u nas agentura rządzi ,że łamane są prawa człowieka ..... do skutku!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 03.05.2012 15:04

Psuć Polakom wydarzenie sportowe [ nie mieliśmy takiej imprezy w historii] świadczy o małości tych ludzi .Prezes i spółka są zdolni do wszystkiego . Świat piłkarski ich podsumuje. Sport to nie polityka i to trzeba uszanować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 03.05.2012 14:59

Współczesna Solidarność to zbrojne ramię PiS -u . Przecież oni nic więcej nie potrafią niż marsze i zadymy. Najlepiej to niech rusza z armatami prosto na Belweder.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 03.05.2012 14:56

pewnie ze to skandal ze tymoszenko w więzieniu .. jednak gdy pokazali zdjęcie jej pobicia .. to mi bardziej wyglądało na ukąszenie komara...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż - wszyscy są przekonani, że "dzieje im się straszna krzywda", więc nie mają oporów żeby działać. Jest to krzywda "tak wielka", że uzasadnia każdy rodzaj postępowania...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.