Facebook Google+ Twitter

"Solidarność" szykuje nagonkę na polityków

Debata sejmowa w sprawie emerytur była ostra, emocjonująca, chwilami agresywna, ale na ogół rzeczowa i konkretna. W pewnym chwilach dyskusja rozgrzewała posłów do czerwoności. Projekt ustawy ma większość sejmową, więc zmierza ku końcowi.

Trzeba jakichś niezwykłych wydarzeń lub kataklizmu, żeby przyszła ustawa w wersji Platformy i w ogóle koalicji, nie została przyjęta. A potem już tylko bracia, rodacy - do pracy. Jak ktoś to ujął zgrabnie: "Polaku, do nordic walking - byś nie został zgredem, żebyś siłę miał pracować do 67!"

Związkowcy "Solidarności" postanowili "rozliczać posłów", którzy przyczynią się do podniesienia wieku emerytalnego. Zapowiedzieli, że będą uprzykrzać życie politykom. Nic nie pomoże ministrowi, który tłumaczył się i przekonywał w Sejmie do zmian emerytalnych. Minister Pracy Władysław Kosiniak-Kamysz powtarzał, że reformy są "trudne, ale konieczne". To wszyscy wiemy. Więc nic nowego. Nowe zapowiadają: SLD i PiS. Gdy dojdą do władzy - zmienią ten system lub zlikwidują ustawę z pracą do 67 lat. Kto tego doczeka, żeby się przekonać?
 / Fot. W24
Zatem, choć uchwalenie reformy emerytalnej jest już przesądzone, jej przeciwnicy nie składają broni - poszukują sposobów, aby do niej nie dopuścić. Przegrali w Sejmie z wnioskami o referendum. Teraz chcą walczyć poza salą sejmową.

Związek "Solidarności" planuje organizować antykampanię wymierzoną w posłów – pisze "Dziennik", którzy są za ustawą, i poprą reformę emerytalną. W specjalnym serwisie internetowym - www.67stop.pl - związek zamieścił listę wszystkich posłów z informacją, jak dany polityk głosował w sprawie wniosku na temat referendum emerytalnego. Wkrótce pojawią się również na tej stronie wyniki dotyczące głosowania nad wydłużeniem wieku.

Rzecznik NSZZ "Solidarność", Marek Lewandowski informuje, że na razie związek wziął na cel polityków: PO, PSL i Ruchu Palikota, bo to oni chcą poprzeć wydłużenie wieku emerytalnego. Ale - jak mówi - "będziemy rozliczać posłów ze wszystkich partii".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

eleonora
 • eleonora
 • 30.04.2012 08:04

@ciulek wczoraj 08:01 A Grzeszczyk to nie pierdoli ? Nie tylko Koźmiński tu zasrywa. Ten drugi to jeszcze tak filozofuje, medytuje i poucza. K...mać !

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciulek
 • ciulek
 • 29.04.2012 08:01

K O Ź M I Ń S K I !!!!! Nie pierdź ! Chłopie nie pierdź powiedz coś mądrego a nie pierdol bzdur. Nie masz nic mądrego to nie mów nic ! Tak kurwa sie zestarzałeś i daj se spokój.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 28.04.2012 16:44

Rozliczanie danego posła z tego co zrobił ,lub spaprał w czasie kadencji ..... nazywamy teraz nagonką ???

To się nazywa ogłupianie coraz mądrzejszego ludu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W cywilizowanym świecie sprawdzenie jak reprezentuje nas poseł oraz publikowanie (co powinno być obowiązkiem komisji wyborczej wobec społeczeństwa) jego postawy w Sejmie nie nazywa się
NAGONKĄ.
To rutynowe działania, które wskazują społeczeństwu na realną postawę posła najczęściej nie związaną wcale z wyborczą grą i medialnymi umizgami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
nowy
 • nowy
 • 28.04.2012 15:20

@ Uczeń ale mało zdolny . Trzeba troszeczkę czytać to i wiedza będzie. Jeśli nie zauważasz ,że jako jedyni mamy dodatnie PKB TO ALBO JESTEŚ uczeń przerośnięty 65 + albo niePiSaty , nieczytaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 28.04.2012 14:23

Panie Andrzeju,solidarność stworzyły struktury poziome PZPR.W dawnym Klubie Ster,gdzie kiedyś odbywaly się wieczorki taneczne,co drugi działacz to agent systemu.Musi pan ogłupiać ludzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rzep
 • Rzep
 • 28.04.2012 09:02

W KGHM -ie jest ok 30 związków zawodowych na które rocznie idzie kilkanaście milionów zł . Czy to nie jest chore ? Za te pieniądze można utrzymać kilkanaście szkół.

Komentarz został ukrytyrozwiń
uczeń
 • uczeń
 • 28.04.2012 06:56

Czemu wypisujecie takie brednie.Pokażcie chociaż jedną sprawedobrze załatwioną przez obecny niekompetentny rząd.ONi mają społeczństwo pod kręgosłupem.Polska to kraj pociotków i kolesi.I to cała filozofia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 27.04.2012 22:26

Związki Zawodowe bronią własnych tyłków . Członków obecnej Solidarności jest mało . Jeśli związki chcą doprowadzić Polskę do zapaści finansowej - proszę bardzo . Już swoją upartością doprowadzili do upadku stocznie bo postawili ostre veto p-w prywatyzacji. Komuna się skończyła , rozdawnictwo kasy też. Należy zlikwidować wszystkie przywileje emerytalne . Związkom łatwo rozdawać publiczne pieniądze , tylko skąd je brać? 40 % bezrobotnych [ maja wszystkie świadczenia ] pracuje na czarno , nie odprowadzają składek a jak nadejdzie czas emerytury rękę wyciągną do państwa. Nikt nie myśli o przyszłości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.