Facebook Google+ Twitter

Solidarność w Katowicach: "Donald cudoku ty skończysz rządzić w tym roku"

„Donald cudoku ty skończysz rządzić w tym roku’’ - te i inne hasła wykrzykiwali pod adresem premiera Tuska zgromadzeni związkowcy pod urzędem wojewódzkim w Katowicach, podczas manifestacji "Solidarności".

 / Fot. w2425 maja w Katowicach odbyła się manifestacja Solidarności pod hasłem „Polityka wasza - bieda nasza”. Pod urzędem wojewódzkim w Katowicach zjawili się przedstawiciele śląsko–dąbrowskiej "Solidarności".

Protest Solidarności w Katowicach 25 maj 2011. / Fot. Kamil PawłowskiZwiązkowcy wyposażeni w różne transparenty, a także w petardy zaczęli gromadzić się przed urzędem wojewódzkim w Katowicach około godziny 15. Pół godziny później, głos w imieniu zgromadzonych zabrał przewodniczący śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" głos z Dominik Kolorz.

„Donaldzie Tusku, Vincencie Rosotowski nie idźcie tą drogą. W tym kraju nie żyje się dobrze, tak jak wy to opisujecie. Nie jesteśmy zieloną wyspą, wzrosły podatki, dotyka nas fala drożyny i ubóstwa’’ - mówił do zgromadzonych związkowców szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności".

Następnie przewodniczący odczytał postulaty związkowców, w których to domagają się między innymi wzrostu płacy minimalnej, zwiększenia nakładów na fundusz pracy, oraz renegocjacji pakietu energetyczno-klimatycznego.

Przewodniczący "Solidarności" argumentował, że nie da się wyżyć za 1 tys. złotych miesięcznie, a 30 procent społeczeństwa w tym kraju musi żyć z płacy minimalnej, która wynosi 1000zł.

Następnie związkowcy przekazali petycje do premiera Tuska z żądaniami, którą w imieniu władz odebrał wicewojewoda Stanisław Dąbrowa.

Demonstracja zakończyła się salwą petard przyniesionych o godzinie 17.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Nie popieram chamstwa,ale nie jestem ani za PiS,ani za PO...Dzisiejsza polityka to tylko walka,liczy się kto komu bardziej dokopie.....Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia,żal tylko że swoim zachowaniem przynoszą wstyd Narodowi Polskiemu;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Donald cudoku ty skończysz rządzić w tym roku’’ - . Żalosne! brak wszelkiej kultury i umiaru Dla tych ktorzy będą sie na mnie wyżywac: identycznie napisalbym, gdyby chodzilo o Jarka! Są pewne granice przyzwoitosci. Tylko chamstwo nie zna granic!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 26.05.2011 18:52

A co to jest Solidarnośc ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nazwa znana tylko te hasła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
German
  • German
  • 26.05.2011 00:43

Ja popieram protest przeciwko tym nieudolnym rządom Tuska, a PiSu nie poprę. Dam szansę PJN-owi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc
  • Gerard Stenc
  • 25.05.2011 23:07

A reszta w szale radosci - usiądzie w klatkach!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Laszek
  • Krzysztof Laszek
  • 25.05.2011 21:32

Solidarnosc zbrojne ramie PiS ruszylo do natarcia aby zapewnic sobie przywileje KL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.