Facebook Google+ Twitter

Solidarność walczy z umowami śmieciowymi!

NSZZ "Solidarność" prowadzi medialną kampanię przeciwko umowom śmieciowym. Dzięki temu, że już 5 mln pracowników pracuje na umowach śmieciowych- wydłużony został wiek emerytalny! Solidarność przygotowała projekt ustawy ograniczający stosowanie "śmieciówek."

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=JDHZeExnd_E

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Elżbieto w Polsce jest kilka liczących się central związkowych. W naszym kraju jest tak małe "uzwiązkowienie", ponieważ nie opłaca się być związkowcem, skoro i pracownicy nie zrzeszeni mogą korzystać z tego co związki zawodowe wywalczą! Taki stan rzeczy jest nie do pomyślenia w państwach skandynawskich w których z układów zbiorowych mogą korzystać tylko związkowcy. Dlatego w tych krajach "uzwiązkowienie" sięga 80% osób zatrudnionych. Dzięki temu w Polsce już 1/3 pracuje na umowach śmieciowych co w tamtych krajach jest rzeczą nie do pomyślenia! Solidarność walczy z umowami śmieciowymi, ponieważ te umowy niszczą rynek pracy i dewastują system emerytalny, czego skutkiem jest wydłużenie wieku emerytalnego!
Związek rozmawia z pracowników i stąd posiada wiedzę na temat tego, jak wielu pracowników chce pracować na normalnych umowach a nie na umowach śmieciowych! Skoro opodatkowanie umów śmieciowych ma spowodować zwiększenie bezrobocia to tylko pokazuje na jak patologicznych zasadach funkcjonuje system gospodarczy tego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Polsce jest 6,3 tysiąca związków i 2,5 miliona członków . W sumie to daje 16% ogólnie zatrudnionych. Szefowie związków zarabiają od 8 -14 tysięcy .
Dlaczego w Polsce jest tak małe " uzwiązkowienie " ? Czy walka o tzw umowy śmieciowe to chęć pozyskania członków ?
Czy w okresie spowolnienia gospodarczego walka z tymi umowami nie zwiększy bezrobocia ? Automatycznie wzrosną koszty pracy .
Czy związek zrobił badania ilu pracowników woli pracować na samozatrudnieniu czy umowie o dzieło ?
Jestem też ciekawa ile kosztuje ta akcja billboardowa i telewizyjna ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.