Facebook Google+ Twitter

Solistka Opery Wrocławskiej najlepsza w konkursie wokalnym im. Moniuszki

Aleksandra Kubas, solistka Opery Wrocławskiej, została laureatką pierwszej nagrody w kategorii głosy żeńskie VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. S. Moniuszki w Warszawie. To kolejny sukces sopranistki i Opery Wrocławskiej.

Aleksandra Kubas / Fot. materiały prasowe Opery WrocławskiejOpera Wrocławka od tego roku może dopisać do swojej listy sukcesów zwycięstwo Aleksandry Kubas. Oczywiście największe brawa należą się samej sopranistce, lecz dyrekcji wrocławskiej opery należą się gratulacje za umiejętny dobór solistów. Dzięki połączeniu najlepszych realizatorów i śpiewaków najwyższej klasy, widzowie mogą uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych na najwyższym poziomie. Aleksandra Kubas zwyciężyła w prestiżowym konkursie wokalnym organizowanym po raz 7. (Szerzej o koncercie pisała Lidia Raś). Jak wyglądała droga Aleksandry Kubas po tytuł laureatki?

W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Danuty Paziuk-Zipser. Część studiów zrealizowała na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Talent śpiewaczki został doceniony takimi laurami, jak: I Nagroda i Nagroda Specjalna na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu, Nagroda Publiczności i Nagroda dla Najmłodszego Uczestnika Finału na III Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Malmö, wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Ady Sari w Nowym Sączu, wyróżnienie i nagrody specjalne na II Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu, Nagroda Specjalna na XXXIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Toti dal Monte w Treviso. To ogromny dorobek, jak na osobę, która zaledwie dwa lata temu ukończyła studia. Ponad to jest stypendystką Ministra Kultury i Sztuki, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia i Metropolity Wrocławskiego.

Po raz pierwszy na scenie Opery Wrocławskiej stanęła w 2007 roku, zaśpiewała w premierowym spektaklu Rigoletto Verdiego w reżyserii Michała Znanieckiego. Aleksandrę Kubas możemy usłyszeć również w Weselu Figara, Napoju miłosnym, Strasznym dworze, Opowieściach Hoffmanna i Czarodziejskim flecie.

Sukcesy można wymieniać bez końca. Wrocławscy melomani od początku ciepło przyjęli sopranistkę w gronie solistów Opery Wrocławskiej. Zdobywa ona serca coraz to większej grupy miłośników opery, jak i krytyków. Kariera Aleksandry Kubas rozwija się szybko i efektownie, ale przed śpiewaczką sporo jeszcze do zrobienia. Sopranistka już kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w klasie prof. D. Paziuk-Zipser. Z pewnością warto śledzić kolejne poczynania tej młodej, pięknej i utalentowanej artystki.

W XXI wieku rzadko można usłyszeć gwiazdy z pierwszych stron gazet na żywo, pamiętajmy, że idąc do opery możemy usłyszeć najpiękniejszy instrument świata – ludzki głos. Dobrze, że są organizowane konkursy, które doceniają prawdziwe diamenty polskiej wokalistyki. Nie sposób na koniec nie dodać, że laureatką tej samej nagrody jest również Aleksandra Kurzak, gwiazda nowojorskiej opery, też wywodząca się z Wrocławia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Moim głównym celem było zaprezentowanie sylwetki p. Aleksandry Kubas, swoje zdanie na temat wagi konkursu myślę, że można wypowiedzieć, werdykt jury to fakt, trudny do interpretacji, pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2010 08:54

Chyba przesadziłeś z interpretacją werdyktu jury. Oto prawdziwe wyniki konkursu:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.