Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12594 miejsce

Solorz-Żak kupił Polkomtel. Zapłaci 15,1 miliardów złotych

Zygmunt Solorz-Żak podpisał umowę z KGHM na kupno akcji Polkomtela - donosi TVN CNBC. Do 30 czerwca wszyscy akcjonariusze spółki mieli zakończyć negocjacje w sprawie jej sprzedaży. Transakcja opiewa na 15,1 mld złotych, ale jej całkowita wartość wynosi 18 mld złotych, gdy wliczy się dywidendę i zadłużenie operatora.

Wcześniej rada nadzorcza KGHM wyraziła zgodę na sprzedaż akcji. Nabywcą jest Spartan Capital Holdings Sp. z o.o, kontrolowany przez Solorza-Żaka. Teraz transakcją musi zająć się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

"Analiza rynku którą przeprowadzi UOKiK przy okazji ewentualnej integracji Cyfrowego Polsatu i Polkomtela musi odpowiedzieć na pytanie, czy ta polaryzacja jest istotnie zagrożeniem dla rynku, a jeśli jest, to czy istnieją zasoby częstotliwościowe, które mogą zostać po pierwsze przyznane P4, po drugie przeznaczone dla nowego podmiotu, żeby tej polaryzacji zapobiec i stworzyć co najmniej trzy jeśli nie cztery konkurujące ze sobą siły." - powiedziała prezes UKE, Anna Streżyńska, pytana przez nas o możliwe konsekwencje przejęcia Polkomtela przez właściciela Cyfrowego Polsatu.

Po co właścicielowi Cyfrowego Polsatu Polkomtel?


Swoje obawy wyraża też konkurencja. Jacek Niewęgłowski z P4 (Play) stwierdził kilka miesięcy temu, że zagrożenie polega na tym, że w rękach Solorza-Żaka znajdzie się połowa częstotliwości komórkowych w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

zadowolniony z play
  • zadowolniony z play
  • 01.07.2011 08:52

Nie interesuje mnie to. Jestem od 5 lat w PLAY i nie zamierzam się nigdzie przenosić. Wydaję miesięcznie max 15zł na połączenia i nikt mnie nie zmusza do płacenia co miesiąc 25 czy 30zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może zrobi trochę porządku w administracji Plusa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.