Facebook Google+ Twitter

Solowa płyta Tatiany Okupnik rodzi się w bólach

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-22 01:09

Premiera solowej płyty Tatiany Okupnik została niespodziewanie przeniesiona na luty przyszłego roku.

Album wyda firma Kayah - Kayax. Ma się on ukazać nie tylko w Polsce, ale i - w połowie przyszłego roku - w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych.

 

Materiał z planowanego krążka łódzka wokalistka Fot. Dziennik Łódzkiprzedstawiła w Łodzi na niedawno zakończonym Vena Festivalu. Album ma nosić tytuł "On My Own", a w nagraniach, realizowanych w USA, towarzyszyli Okupnik muzycy z Nowego Jorku. Nad produkcją czuwał znakomity perkusista Lenny White. Pierwotnie premierę płyty planowano na jesień tego roku.

- Przełożenie premiery płyty to nic niezwykłego w działaniach firm fonograficznych - zapewnia Paweł Walicki z firmy Kayax, która zajmie się również managementem Tatiany Okupnik. - Pracujemy nad płytą tak długo, aż będzie gotowa i efekt będzie zadowalający dla wszystkich.

Album solistki będzie miał zapewne mocną promocję. Wydawcy chcieliby także zorganizować dużą trasę koncertową. Najchętniej z udziałem amerykańskich muzyków, którzy brali udział w nagraniach.

- Bardzo byśmy tego chcieli, ale nie wiadomo, czy się uda - dodaje Paweł Walicki. - Byłoby to bowiem kosztowne przedsięwzięcie, poza tym są to muzycy bardzo zajęci, zaangażowani w różne projekty. Być może więc odbędzie się to w ten sposób, że Tatiana zagra z nimi kilka koncertów promocyjnych, a resztę trasy z innym składem. Może zespół towarzyszący będą tworzyli częściowo muzycy polscy.

Wyczekiwany przez fanów album nadchodzi po dziewięciu miesiącach milczenia piosenkarki od chwili odejścia z zespołu Blue Cafe. - To była taka moja artystyczna ciąża - mówiła w Łodzi. - Po rozstaniu z Blue Cafe chciałam stworzyć swój niezależny wizerunek. Kiedy Michał Urbaniak zaproponował mi współpracę, wiedziałam, że to właściwy moment - dodała na konferencji prasowej promującej nowy materiał.

Tatiana wyjaśniała, że ten czas był jej potrzebny, aby skończyć studia i postanowić co dalej, a wycieczka do Stanów Zjednoczonych była "wynikiem kalkulacji finansowej, wolności twórczej oraz zwykłej potrzeby ucieczki przed wszystkim, co działo się do tej pory".

Solowe utwory Okupnik to mieszanka r&b, soulu i nujazzu, w nowoczesnych aranżacjach.

(dp)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem bardzo ciekawy własnego projektu Tatiany. Wydaje mi się, ze lepiej się stanie jak album ukaze się w przyszłym roku. Tatiana ma spory potencjał i pewnie całkim fajne pomysły, szkoda by było gdyby porównywali ją z B.C.... Troche ucichnie o zespole i zacznie się "czas dla Tatiany", przyszły rok to chyba dobry moment.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.