Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2601 miejsce

Solta - chorwacka wyspa słońca [Zdjęcia]

Zielona wyspa, pachnąca ziołami, na której cykady brzmią od stuleci tak samo. Położona 16 kilometrów od Splitu, zachwyca pięknem oraz bogatą historią powiązaną z losem Polaków, w tym Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

1 z 28 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Kilka razy dziennie kursuje prom Jadrolinija ze Splitu do soltańskiego portu o nazwie Rogacz.fot. Barbara Figurniak
Kilka razy dziennie kursuje prom Jadrolinija ze Splitu do soltańskiego portu o nazwie Rogacz.
fot. Barbara Figurniak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

Rafale, z pewnością podzielimy się wszystkim, co udało nam się ustalić tam na miejscu.To się tyczy historii Polaków na Solcie,a osobny, dla nas najważniejszy wątek stanowią pobyty młodego Krzysia Baczyńskiego na wyspie. Uczynimy to z radością i tak szybko, jak nam czas na to pozwoli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aneto, wyprawa była rzeczywiście owocna. Wiele się dowiedzieliśmy, zrodziły się tam pewne marzenia dotyczące postaci poety, które chcemy urzeczywistnić. Nawiązały się przyjaźnie, znajomości i kontakty z władzami wyspy.Mimo krótkiego pobytu osiągnęliśmy (moim zdaniem) wiele i wróciliśmy zadowoleni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Barbaro, bardzo dziękuję za konsekwentne dzielenie się wspaniałymi obrazami. Bardzo mnie też ucieszyła relacja z pobytu, której jesteś współautorka. Czekam na Waszą relację o związkach Baczyńskiego z Soltą. Kiedy wspomniałaś o tej wycieczce, moja ciekawość była nienasycona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, z przyjemnością obejrzałam, mimo sporej ilości fotek nie sposób się znużyć ich oglądaniem. Teraz powoli nadrobię czytanie kolejnych artykułów, ciekawa jestem owoców Waszej wyprawy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne fotki, nastrojowe pełne adriatyckiej aury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, galeria jest doskonałą rekomendacją, aby tam zawitać podczas wakacyjnych podróży (i nie tylko). Piękne miejsce i ... ludzie z pasją. Po prostu - poezja.
Poezja, bo to przecież podróż śladami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też byłabym wniebowzięta!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Kasiu, dziękuję. Kiedy dopłynęliśmy do tej przecudnej wyspy nie wierzyłam własnym oczom.Chciałam tutaj, w galerii pokazać głównie miejscowości, jest ona bowiem ściśle powiązana z naszym artykułem o Dinko Sule. Udało mi się tam zrobić inne, piękne zdjęcia. I to jest ten prawdziwy ...RAJ:) czas się zatrzymał na Solta. Może kiedyś wstawię taką galerię...Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo, chętnie kiedyś tam wrócę, ale tylko po to, o czym Pani pisze:) Tym razem trzeba było rozwiązywać zagadki dotyczące pobytów Baczyńskiego na tej wyspie, chodzić jego śladami, rozmawiać z wieloma ludźmi z Solty. Na szczęście osiągnęliśmy swój cel. Wyspa rzeczywiście piękna.Turkus morza, figowce, gaje oliwne, kwiaty jakich nie widziałam dotąd i te cykady...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To wielka przyjemność zobaczyć taką galerię.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.