Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30574 miejsce

Sołtysi będą ujeżdżać byki w Wąchocku

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-06-27 10:12

Odbędzie się po raz XI, ale po raz pierwszy w nowej oprawie rozrywkowej skierowanej do szerokiej publiczności. Dlaczego w Wąchocku? Kto w Polsce nie zna słynnych dowcipów o nieudacznym sołtysie z Wąchocka, który kupił konia w cyrku i dlatego jego pole zaorane jest w kółko.

Prawdziwi sołtysi nie utożsamiają się wprawdzie z tym z Wąchocka, ale chętnie przyjeżdżają do świętokrzyskiego miasteczka na doroczny Krajowy Zjazd Sołtysów i Turniej. W Wąchocku znajduje się jedyny pomnik sołtysa wzniesiony w hołdzie Sołtysom Polskim.

28 czerwca od godziny 17 rozpoczyna się Turniej Sołtysów połączony z paradą gmin i sołectw. Po pierwszych konkurencjach – przejście wierzchem przez płoty, małej maturze sołtysa i pojedynku w ujeżdżaniu byka rozpoczną się koncerty. Zobaczymy parodystę Stana Tutaja, Zespół Turniaki i Haratacze. Następnego dnia
(niedziela od godziny 10) po porannym rozgrzeszeniu sołtysów u Ojców Cystersów w średniowiecznym klasztorze
kolejne konkurencje.

Pogoń z kłonicą za Kubicą, wóz z jajami, zwijanie asfaltu na noc oraz wąchocki maraton na spostrzegawczość. Serdecznie zapraszamy kibiców sołtysowych zmagań wraz z rodzinami zapewniając dużo humoru i zabawy. Wszak impreza odbywa się w Stolicy Humoru, którą Wąchock jest od ub. roku. Na wszystkie imprezy wstęp wolny. Scena plenerowa ustawiona będzie na tle zabudowań klasztornych.

Dojazd do Wąchocka Trasa 42 Skarżysko 12 km - Starachowice 5 km lub trasa Radom – Wierzbica - Wąchock 33 km.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.