Facebook Google+ Twitter

Somalia: Chiński statek uwolniony

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-28 07:03

Somalijscy piraci uwolnili załogę chińskiego masowca „De Xin Hai" porwanego w połowie października tego roku - poinformowało chińskie MSZ.

Agencja prasowa Xinhua, która przytacza wypowiedź rzeczniczki ministerstwa Jiang Yu nie wspomina jednak o zapłaceniu okupu, który według wcześniejszych informacji miał wynieść 4 miliony dolarów.

Pieniądze zostały zrzucone ze śmigłowca na pokład „De Xin Hai" w niedzielę. Chińskie MSZ podało, że załoga statku została uwolniona w poniedziałek rano czasu pekińskiego i przechodzi obecnie badania medyczne. „De Xin Hai" eskortowany jest przez jednostki chińskiej marynarki wojennej. 25 marynarzy ma powrócić do Chin.

Chiński masowiec przewożący ładunek węgla z RPA do Indii został uprowadzony 19 października w odległości 700 mil morskich od wybrzeży Somalii. Od ubiegłego roku akweny Zatoki Adeńskiej patrolują trzy jednostki marynarki wojennej Chin. Chińskie władze chcą powołania szerokiej koalicji państw, które prowadziłyby skoordynowane działania mające na celu ochronę statków na wodach międzynarodowych Oceanu Indyjskiego przed atakami piratów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.