Facebook Google+ Twitter

Somalijscy piraci atakują po raz kolejny

Somalijscy piraci znów uderzyli! W sobotę rano ich łupem padł statek "Patriot'', którego kapitanem jest Polak. Załodze statku nic się nie stało: jest cała i zdrowa.

Tankowiec MV Sirius Star, porwany 17 listopada 2008 przez somalijskich piratów / Fot. U.S. Navy photo by Aviation Warfare Systems Operator 2nd Class William S. Stevens / http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Sirius_Star_2008e.jpgSomalijscy piraci nadal sieją postrach. Tym razem porwali statek "Patriot'', którego kapitanem jest Polak. Statek należy do niemieckiego amatora - Blumenthal. Służy do przewozu zboża. Piraci zaatakowali i uprowadzili go w Zatoce Adeńskiej, około 300 metrów na południe od miasta Muqualla. Na pokładzie znajduje się 17 członków załogi, w tym polski kapitan.

Porywacze jeszcze nie ujawnili sumy okupu, której zażądają za zwrot statku niemieckiemu amatorowi.

źródło: Fakt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wiki
  • wiki
  • 17.10.2010 12:30

Bo wysłanie jednostek to niewyobrażalnie wielkie koszty. A poza tym nikt się nie pali do akcji zbrojnej (gdy w regionie nie ma ropy :P)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zadziwia mnie, dlaczego cywilizowany świat jest tak bezradny wobec tej plagi, mimo tylu deklaracji róznych państw o wysłaniu w zagrożony region sil morskich do rozprawienia się z bandytami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.