Facebook Google+ Twitter

Somalijscy piraci domagają się okupu za statek z Polakami na pokładzie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-26 21:11

Strona norweska informuje, że somalijscy piraci, którzy uprowadzili statek z Polakami na pokładzie, domagają się okupu - informuje rzecznik MSZ, Piotr Paszkowski.

Wyjaśnił, że taką informację przekazała strona norweska i na razie nie jest ona potwierdzona. Nieznana jest też suma, jakiej domagają się porywacze. Negocjacje z nimi będzie najprawdopodobniej prowadzić armator.

Rzecznik powiedział, że z niepotwierdzonych informacji wynika, iż nikomu z 27 członków międzynarodowej załogi nic się nie stało. Resort dyplomacji oraz armator, do którego należy statek, nawiązały kontakt z rodzinami pięciu Polaków, którzy są wśród porwanych. Właściciel statku na bieżąco informuje polskie MSZ o rozwoju sytuacji. W Oslo powołano sztab kryzysowy, a wszelkie operacje mające na celu uwolnienie porwanych będą najprawdopodobniej kierowane z Londynu - wyjaśnił rzecznik ministerstwa.

Piotr Paszkowski przypomniał, że w rejonie, w którym doszło już do dziesiątek porwań, jest wiele okrętów różnych państw. Dodał, że na życzenie strony norweskiej media nie będą otrzymywać zbyt wielu informacji na temat przebiegu negocjacji, aby ich nie utrudniać.

Statek porwano w godzinach porannych kilkaset kilometrów od brzegów Somalii. Na pokładzie było łącznie 27 osób z różnych krajów. Uprowadzona jednostka to norweski tankowiec, który pływa pod banderą Bahamów.

W zeszłym roku u wybrzeży Somalii dla okupu uprowadzono ponad 130 jednostek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.