Facebook Google+ Twitter

Somalijscy piraci znów atakują

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 10:44

Osiem niewielkich statków handlowych pływających pod banderą indyjską porwali piraci u wybrzeży Somalii. Indyjskie jednostki przewoziły towary z Afryki do Dubaju w Zatoce Perskiej. Indyjska marynarka wojenna potwierdziła informację o porwaniu.

Uprowadzone przez piratów niewielkie jednostki handlowe zarejestrowane są w indyjskim stanie Gudżarat. Pływały między wybrzeżem Somalii i Dubajem transportując do tego emiratu drobnicę. W rękach somalijskich piratów znalazło się 120 indyjskich marynarzy. Piraci nie zgłosili dotąd żądania wypłacenia im okupu. Indyjskie statki
handlowe wożące towary pomiędzy Afryką i krajami Zatoki Perskiej oraz Indiami były w przeszłości wielokrotnie porywane przez somalijskich piratów. Po wypłaceniu okupu jednostki wraz z załogami były zwalniane.

Wody u wybrzeży Somali patroluje, oprócz jednostek NATO oraz Chin i Rosji, jeden indyjski okręt wojenny. W ubiegłym roku indyjska marynarka wojenna zatopiła w tamtym rejonie statek uznany za piracki. Po przeprowadzeniu śledztwa okazało się, że był to tajlandzki kuter rybacki, którego załoga utonęła wraz jednostką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.