Facebook Google+ Twitter

Sonda OSIRIS-REx leci do celu, tymczasem NASA opublikowała wideo 360 z przygotowań i startu

Sonda OSIRIS-REx wystartowała co prawda 8 września, ale Centrum Kosmiczne Kennedy'ego opublikowało właśnie na swoim kanale wideo w technologii 360, które pokazuje przygotowania do startu, jak i samo wystrzelenie rakiety z sondą.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTubeSonda OSIRIS-REx pomknęła 8 września do planetoidy Bennu. W kosmos wyniosła ją rakieta Atlas V. Obiekt dotrze do celu w 2018 roku. W 2023 r. na Ziemię ma powrócić kapsuła z próbkami pobranymi z powierzchni planetoidy. Kluczową rolę w tym zadaniu odegra ramię robotyczne, które ma zabezpieczyć od 60 do 2000 gramów materiału.

Centrum Kosmiczne Kennedy'ego opublikowało właśnie ciekawy klip prezentujący przygotowania do wystrzelenia sondy OSIRIS-REx. Wideo nakręcono w technologii 360, dlatego widz sam decyduje, w którą stronę patrzeć. Oprócz zdjęć z przygotowań możemy zobaczyć również sam start rakiety Atlas V. Widok z kamery umieszczonej w pobliżu pola startowego robi potężne wrażenie. Odliczanie rozpoczyna się w okolicach 3 minuty filmu. Warto zobaczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.