Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10259 miejsce

Sondaż: 34 proc.dla PO, 31 proc. dla PiS.Zbliża się przesilenie?

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie OBOP, partia Jarosława Kaczyńskiego ma już tylko trzy punkty procentowe straty do prowadzącej PO. Czy Polacy zaczynają się odwracać od PO?

Jarosław Kaczyński wygłosił wykład pt. "Nowoczesny patriotyzm" w Ratuszu Ursynowskim w Warszawie. / Fot. PAP/Radek PietruszkaPlatforma Obywatelska zaczyna systematycznie tracić poparcie. Sondaż OBOP wskazuje, że różnica pomiędzy PO a PIS wynosi 3 punkty procentowe, a więc oscyluje w granicach błędu statystycznego.

Polacy coraz bardziej krytycznie spoglądają na działania partii rządzącej. Sprawa Acta i słynna wypowiedz Stefana Niesiołowskiego, który nazwał przeciwników podpisania umowy "idiotami", a także kontrowersyjna reforma emerytalna to dwa wydarzenia, które u pewnej części dotychczasowych wyborców partii rządzącej, wywołały daleko idącą niechęć do działań podejmowanych przez PO. Irytację wzbudziły także, problemy z wprowadzeniem listy leków refundowanych, czy też zamieszanie wokół minister sportu Joanny Muchy.

Słabnące notowania PO wykorzystuje PIS, który systematycznie zwiększa swoje poparcie. Partia Jarosława Kaczyńskiego zaczyna być postrzegana, jako formacja, która nie tylko może ponownie rządzić krajem, ale ma także recepty na problemy, których nie potrafiła rozwiązać PO.

Trzecie w miejsce w sondażu przypada SLD, który mógłby liczyć na 13 proc. poparcie(wzrost o 2 punkty procentowe). Formacja Leszka Millera wyprzedza Ruch Palikota, który popiera 10 proc. badanych (spadek o 3 proc.). Wyborcy o lewicowych poglądach, "zganili" Janusza Palikota za jego bezpardonowe oskarżenia w stosunku do Leszka Millera w sprawie więzień CIA w Polsce.

W Sejmie znalazłoby się jeszcze: PSL z 6-proc. poparciem. Do Parlamentu nie weszłaby Solidarna Polska, na którą chciało zagłosować 3 proc. respondentów, oraz Nowa Prawica Korwina-Mikke z 1-procentowym poparciem.


Poparcie polityczne dla partii wg TNS OBOP[/b]
PO-34%
PIS-31%
SLD-13%
RP-10%
PSL-6%

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 11-12 kwietnia na próbie 1000 dorosłych Polaków.Błąd statystyczny to 3,1 proc.sondaż

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

TED
 • TED
 • 06.05.2012 20:53

PO-JEBY --TUSUK RUCH FIUTA WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY DOŚĆ NIERUBSTWA I ZASŁANIANIA SIĘ PISEM DOŚĆ OKRADANIA POLAKÓW DOŚĆ KŁAMANIA !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
O La
 • O La
 • 18.04.2012 13:34

Dobrą alternatywą byłoby PiS gdyby PiSowi przewodniczyło już młodsze, bardziej postępowe pokolenie. J.Kaczyński powinien ustąpić. To niewątpliwe jeden z najważniejszych warunków, które PiS powinno rozważyć chcąc wygrać najbliższe wybory do samorządów i do parlamentu, które niestety dopiero za 4 lata (trzeba się jeszcze tyle przemęczyć z tym PO i z niektórymi niedobrymi Ministrami obecnego Rządu).

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 14.04.2012 17:54

Napiszę tak ......bardzo dobry wynik PO po 4,5 roku rządzenia . Drugi sondaż daje PO 34% a PiS -28 . Jakoś na smoleńskich zadymach nie zyskali .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
 • ad Rem
 • 14.04.2012 17:46

@ Panie Kapusta , zwykła uczciwość nakazuje aby podać dwa sondaże jak to zrobiły inne portale . Pan kaczy skręt już znamy@

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba W
 • Kuba W
 • 14.04.2012 11:16

Ruch Palikota jest taką samą hańbą dla Polski co Platforma. To sezonowa partia która ma powiązania ze służbami spec. Rosji. Ruch Palikota jest hańbą dla Polski,antypolską antydemokratyczną ,antycywilizacyjną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 14.04.2012 10:59

Ruch Palikota ma w sondażu więcej... :)
Każdy ośrodek badawczy wylicza inaczej... poczekamy do wyborów to sie przekonamy jak jest naprawdę. ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena Kozłowska
 • Irena Kozłowska
 • 14.04.2012 10:40

Mam nadzieję że PO i III RP, zakończy swój żywot,i przejdzie zhańbiona do historii. Trwale na wieczny spoczynek - tego wszystkim patriotom Polski tego życzę !

Komentarz został ukrytyrozwiń
sakijewicz
 • sakijewicz
 • 14.04.2012 10:40

najwieksz poparcie calego narodu ma platforma obywalelska.rzad premiera donalda tuska pomimo wdrazanych niepopularnych reform cieszy sie wielkim poparciem.obywatele zdaja sobie sprawe ze reformy ktorych tak nie mogla sie doczekac opozycja musialy byc przeprowadzone.trudno rzadzic nie majac konstruktywnej opozycji.dzisiejsza opozycja w polsce to stronnictwa ktore nie majac zadnych wizji tym bardziej programu potrafia tylko krzyczec i szkodzic.kosciol ktory jest antyrzadowy bezmyslnie przydupuje tzw opozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Lis
 • Tomasz Lis
 • 14.04.2012 10:07

Mam nadzieję , że po następnych wyborach po PO nie zostanie śladu , a wraz z nimi zniknął wszystkie miliardowe długi, które narobili, nie zamierzam wiecznie spłacać i harować do śmierci. Długi Platformy i PSL powinny trafić na ich konta partyjne i indywidualne nabrali by szacunku do wartość nieswojego pieniądza.
A ja Tomasz Lis nie będę zarabiał 60 tysięcy za odcinek w telewizji publicznej. Tak mi dopomóż Bóg.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.