Facebook Google+ Twitter

Sondaż: 50 proc. badanych nie chce Tuska w UE i na stanowisku premiera

Tylko 13 proc. respondentów sondażu Homo Homini chce, by Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej. Duża część badanych nie chce, by Tusk piastował stanowisko premiera.

 / Fot. PAP/Tomasz Gzell25 proc. uczestników sondażu Homo Homini przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" uważa, że Donald Tusk powinien pozostać na dotychczasowym stanowisku. 13 proc. nie widzi premiera na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Połowa nie życzy sobie, by rządził zarówno Unii Europejskiej, jak i Polsce. Sondaż odbył się między 25 a 26 lipca na reprezentatywnej próbie 1,1 tys. osób.

Sam zainteresowany zbywa plotki o jego kandydaturze na unijne stanowisko. ""Nie ma problemu mojej kandydatury. Czy coś się zmieni do 30 sierpnia? Zobaczymy" - powiedział w piątek premier cytowany przez RMF24.pl.

Według sondażu poparcia dla partii politycznych opublikowanego 28 lipca przez "Rz" PiS może liczyć na 36 proc. głosów, a PO na 25 proc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie Stanisławie, świetny żart w ten upalny dzień :)

Autor może by poprawił błędy? Chyba że od tytułu do wstępu 37% badanych zmieniło zdanie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie łam się Donaldzie! Przyszłe pokolenia docenią Twoje dokonania. A tym "kartoflanym łbom" "wytniesz numer" i im na złość zostaniesz przewodniczącym Rady Europejskiej /"pokurcze pękną z zawiści"/

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tylko 13 proc. respondentów sondażu Homo Homini chce, by Donald Tusk został przewodniczącym Rady Europejskiej", "13 proc. nie widzi premiera na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej" panie autorze, chyba jakiś chochlik się wkradł :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy pół Polski stara się złożyć premierowi wymówienie, to poprawność polityczna głosi propagandę połowicznego sukcesu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.