Facebook Google+ Twitter

Sondaż: 9 proc. Ukraińców zgodziłoby się na rezygnację z Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-03 17:20

Tylko 9 procent Ukraińców uważa, że Euro 2012 jest nieważne dla Ukrainy i zgodziłoby się na rezygnację z Mistrzostw. Według sondażu kijowskiej pracowni Rating, większość badanych widzi korzyści płynące z organizacji tego wydarzenia.

Dla Ukraińców Euro 2012 to przede wszystkim prestiż kraju, nowe miejsca pracy, polepszenie jakości dróg, lotnisk i hoteli oraz dodatkowe dochody państwa i promocja Ukrainy za granicą. Przy czym na wschodzie kraju ważne są przede wszystkim nowe miejsca pracy i rozwój miast, dla południa dodatkowy zarobek, a zachód, centrum i północ przejmują się prestiżem Ukrainy.

Politolog Wołodymyr Fesenko zwraca uwagę, że ludzi, którzy popierają Euro 2012 na Ukrainie jest o wiele więcej niż kibiców. „Ukraińcy czują, że Mistrzostwa są ważne pod względem społecznym. Chcą przekazać władzy i UEFA, że Ukraina nie chce rezygnować z Euro i trzeba zrobić wszystko, aby te Mistrzostwa się odbyły" - podkreślił Wołodymyr Fesenko.

Ogółem badani oceniają przygotowania na Ukrainie na dwójkę z plusem, w szkolnej skali 5-stopniowej, a w Polsce na trójkę z plusem. Z ukraińskich miast, Euro 2012 najlepiej zorganizuje Kijów, trochę gorzej Donieck, a najwięcej sceptyków jest w stosunku do Charkowa i Lwowa. Zdaniem uczestników sondażu, najbardziej w przygotowaniach przeszkadzają kryzys ekonomiczny i polityczny oraz korupcja. Za ewentualną porażkę, czyli odebranie Euro 2012, Ukraińcy będą obarczać przede wszystkim prezydenta Wiktora Juszczenkę, a dopiero w dalszej kolejności premier Julię Tymoszenko.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.