Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Afera Amber Gold nie zaszkodziła PO? PiS daleko w tyle

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-08-24 14:32

Afera Amber Gold nie zaszkodziła Platformie Obywatelskiej, która w najnowszym sondażu zyskała 4 proc.

Sondaż pokazuje, że partia rządząca nadal może liczyć na 36-proc. poparcie. PSL również zyskało 2 proc. w stosunku do lipca, pomimo afery "taśmowej" i ma teraz 6 proc.

Jak informuje wyborcza.pl, partia Jarosława Kaczyńskiego straciła 3 proc. i ma obecnie 22 proc. Taki spadek, to prawdopodobnie skutek braku stanowiska na początku afery Amber Gold i milczenie na temat pojednania episkopatu i cerkwi podczas wizyty Cyryla I w Polsce.

Na SLD głosowałoby dziś 8 proc., o 1 punkt mniej niż miesiąc temu, a notowania Ruchu Palikota pozostały bez zmian - 5 proc.

Poniżej progu wyborczego są: Solidarna Polska, Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego, na które chce głosować po 2 proc. oraz Polska Jest Najważniejsza - 1 proc.

Udział w wyborach deklaruje 56 proc. badanych, 16 proc. nie wiedziało czy pójdzie na wybory, a 29 proc. na pewno nie będzie uczestniczyć w wyborach.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 14-22 sierpnia na 1011-osobowej reprezentatywnej próbie losowej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

YETI
  • YETI
  • 25.08.2012 11:20

Czekam na wybory. Jak zwykle większość wybierze mniejsze zło, czyli PO !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kamil ob
  • kamil ob
  • 24.08.2012 22:18

Najlepsze było to jak słyszałem, że posłowie PIS mówili, że trzeba przykleić aferę Amber Gold do Platformy Obywatelskiej. Jak by to była afera PO to nie trzeba by było jej przyklejać. Zamiast afery kolejny raz przykleili punkty do PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam M.
  • Adam M.
  • 24.08.2012 20:52

Dla PiS-u, to te durne społeczeństwo tak głosuje, dla PO to mądre społeczeństwo. To taka subtelna różnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń
janusz z biłgoryja
  • janusz z biłgoryja
  • 24.08.2012 18:44

Artur- prosty to ty nie jesteś ,raczej kombinator - bo ile % ma w końcu PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kwak
  • kwak
  • 24.08.2012 18:27

JM pytasz o prawdziwe odczucia-podam ci tylko kilka drobnych faktów.Sprawa Amber Gold to tak jakby na początku września zastanawiać się czy wyjechać tego roku latem na wczasy.Sam kilka lat temu miałem tzw.Lokatę (3 lata -i nie można było się nic dowiedzieć czy tam coś jest).To może dla kogoś mało kasy dla mnie 10000zł to dużo kasy.Jaki ja byłem szczęśliwy jak odzyskałem te pieniądze i jeszcze dostałem 2% odsetek zamiast 60%.Tą lokatę miałem w jednym z największych polskich banków.Jeżeli chodzi o wtopione pieniądze to pamiętam jak wyleciałem w zimie z drogi.Miałem samochód ubezpieczony (AC+OC+NW).Zeby go naprawić musiałem wziąć pożyczkę(6-ścio miesięczny zarobek) i zapłacić.I cóż z tego że na straży mojego bezpieczeństwa że Firma ubezpieczeniowa mnie nie oszuka stał prezes NIK jedyny sprawiedliwy i dbający o Polaków -sam L.Kaczyński.Miesiąc wcześniej smiałem się z kolegi jak opowiadał jak wyrąbała go inna firma ubezpieczeniowa.W tym kraju trudno znaleść człowieka którego nie oszukano.Problem w tym że jedynie Jarosław i PiS składają donosy nawet gdy nie mają racji ale mają kasę.Za procesy które wygrywają i tak my zwykli obywatele płacimy.Co z tego że oglądałem na satelicie jak jeden zacny Polak 0,5 godz walczył ze zwieraczami odbytu i cały świat to oglądał i miał niezły ubaw. Zwykły Polak ma obowiązek wierzyć że był godnie reprezentowany bo jak nie będzie przestrzegał zakazu krytyki trafi za kratki.Dziennikarze polscy mają zakaz pokazania tego wywiadu.Wot i Prawda realna i prawda dla pospólstwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
walimnietusk
  • walimnietusk
  • 24.08.2012 18:27

Wczoraj widziałem sondaż gdzie PIS traci 1 punkt do PO.Co się stało w ciągu jednej doby że różnica wzrosła do 14 punktów?Dla debili z Polski są debilne sondaże.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leonard
  • Leonard
  • 24.08.2012 18:05

To rosnące nieprzerwanie poparcie dla PO świadczy dobitnie, że większość Polaków to albo ludzie zdemoralizowani, lub (co bardziej prawdopodobne) LEMINGI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 24.08.2012 17:10

Bardzo dobry sondaż , bardzo denerwujący zwolenników PiS . Amber Gold to dobra pożywka dla opozycji i wypowiadanie skandalicznych insynuacji . Takie jest jej prawo . Chcą rządzić . Pyskówki jakie obrali działają wprost przeciwnie . In plus dl PO to wizyta Cyryla w Polsce i stanowisko Episkopatu ws katastrofy smoleńskiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JM
  • JM
  • 24.08.2012 17:01

Do mądrego społeczeństwa trudno zaliczyć tych, którzy wierzą w te sondaże ! W kraju potężny bałagan,przestepcy robią co chcą (Amber Gold),obecnie rządzący dzielą się posadami na potęgę,ceny idą w górę - ale szczęsliwe społeczeństwo głosuje na PO.BZDURA.Chciałbym poznać prawdziwe odczucia Polaków...