Facebook Google+ Twitter

Sondaż: Białorusini chcą zcieśnienia stosunków z UE, a nie z Rosją

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-10 21:49

Białoruscy eksperci oskarżają opozycję o monopolizowanie kontaktów z Unią Europejską. Zdaniem Olega Manajewa z Niezależnego Instytutu Badań Socjologiczno-Gospodarczych, opozycjoniści pochopnie wyciągają wnioski z wielu badań socjologicznych i na tej podstawie chcą budować stosunki ze Wspólnotą.

Oleg Manajew twierdzi, że tak zwana "opinia publiczna" to bardzo złożona materia naukowa i nie można na podstawie jednostkowych wyników badań budować opinii o całym społeczeństwie. Ekspert odniósł się w ten sposób do opublikowanych kilka dni temu wyników sondażu, dotyczącego nastrojów proeuropejskich na Białorusi.

Sondaż przeprowadzony przez jego instytut pokazał, że po raz pierwszy od wielu lat więcej Białorusinów chce integracji z Unią Europejską niż z Federacją Rosyjską. Socjolog uważa, że liderzy białoruskiej opozycji zbyt szybko ogłosili sukces swojej proeuropejskiej propagandy.

Oleg Manajew jest też zdania, że w przyszłorocznych wyborach prezydenckich Białorusini oddadzą swoje głosy nie na tego, kto poprowadzi ich do Moskwy albo do Brukseli, ale na takiego kandydata, który będzie umiał utrzymać dobre kontakty i z Rosją i z Unią Europejską.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.