Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: Bilans stu dni niekorzystny dla drugiego rządu Tuska

Bilans 100 dni nowego gabinetu Donalda Tuska wypadł bardzo niekorzystnie. 46 proc. ankietowanych nie widzi w działaniu rządu żadnych plusów, a kierowanie państwem przez rząd zostało ocenione na 2,99 w sześciostopniowej, szkolnej skali.

Sonda

Czy rząd Donalda Tuska przetrwa całą kadencję?

 / Fot. PAPAnkietowani mieli za zadanie porównanie obecnego gabinetu Donalda Tuska do poprzedniego. 46 proc. ankietowanych stwierdziło, że obecny rząd nie jest ani lepszy, ani gorszy od poprzedniego, 38 proc. uważa, że jest gorszy, 10 proc. że jest lepszy, a 6 proc. nie miało zdania. 21 proc. badanych uważa, że rząd kieruje się dobrem państwa i obywateli, 67 proc. twierdzi, że ponad stawia interesy własnych partii, 12 proc. nie miało zdania.

56 proc. respondentów stwierdziło, że rząd uchyla się od rozwiązywania najważniejszych dla Polski problemów, 34 proc. sądzi, że rząd jest zdeterminowany i chce je rozwiązywać, 10 proc. nie wyraziło w tej kwestii opinii.
51 proc. ankietowanych twierdzi, że rząd unika podejmowania niepopularnych decyzji, 37 proc. jest zdania, że podejmuje trudne decyzje, nawet jeśli nie przysparzają mu popularności, 12 proc. nie miało zdania.

61 proc respondentów stwierdziło, że partie tworzące koalicję współpracują dobrze i rzeczowo, 21 proc sądzi przeciwnie, a 18 proc. nie ma zdania.
Współpracę rządu z prezydentem dobrze ocenia 73 proc. badanych, 15 proc. ocenia ją źle, 12 proc. nie ma zdania. 77 proc. ankietowanych dostrzega wpadki rządu, 4 proc. takich nie dostrzegło, a 19 proc. nie miało zdania. Za największe niepowodzenie 33 proc. badanych uważa złą sytuację w służbie zdrowia, 17 proc. wini rząd za wzrost cen, przede wszystkim paliw, 15 proc. wymieniło sprawę umowy ACTA.

Jeśli chodzi o "plusy" dla rządu, 6 proc. wymieniło dobrą politykę zagraniczną i dobrą pozycję Polski w UE, 5 proc. wskazało dobrą sytuację gospodarczą, 5 proc. ma poczucie, że rząd chce rozwiązywać problemy i reformować.
W szkolnej skali ocen, kierowanie państwem przez rząd badani ocenili na 2,99, najgorzej w dziedzinie opieki zdrowotnej - na 2,38, przygotowania do Euro otrzymało ocenę 3,17. Ogólny bilans wypadł dla rządu niekorzystnie. 46 proc. badanych nie dostrzegło w działaniu gabinetu Tuska żadnych plusów, 27 proc. uważa że plusy były, 27 proc. nie wypowiedziało się w tej sprawie.
CBOS przeprowadził badanie w dniach 3 - 9 lutego 2012 roku na liczącej 999 osób, reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, informuje interia.pl.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

jędrzej
 • jędrzej
 • 28.02.2012 16:47

teraz wiemy ze 500 mln zł !!! rzucono w błoto .. budująć korwete gawron która bedzie pewnie pocięta na zletki ... ten i inne jeczcze skandale marotrawienie dziesiątków miliardów a tusk mówi nie ma kasy i pracowąc do śmierci!!! to dopiero skandal!

Komentarz został ukrytyrozwiń
d'valua
 • d'valua
 • 27.02.2012 10:16

Wypisujecie tutaj masę inwektyw pod adresem PIS-u i PO. Racja. Tylko na to zasługują, ale grzecznie pytam : to kurwa kto ich wybiera ? Chujowo głosujecie a potem macie do siebie pretensje ! A głosować na lewicę, nawet na Palikotów ! Wybierać na przemian to Tuska to Kaczyńskiego i liczyć że któryś z nich się zmieni to szaleństwo ! Mniej szkody przynoszą fobie na temat Smoleńska niż systematyczne dewastacje gospodarki w wykonaniu PO. To PO doprowadziła do tego, że aspirynę będziemy kupować na raty a zamiast emerytury Pawlak pokaże Wam : o! taki chuj ! Waldemar chłopstwu zafunduje KRUS - niechaj wszędzie wojna, byle wieś spokojna !

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 26.02.2012 11:27

już myślałem może PIS ale znowu usłyszałem to bablamie prezesa o polityce zagranicznej pomachiwanie szabelka i robienie pępka swiata tu na wschodzie europy i stwierdziłem ze jednak nie te macierewicze fotygi i inne osobniki takie dziwne te teorie spiskowe rodem od lenina ta brzoza i sztuczna mgła i hel NIE i jeszcze raz NIE za bardzo pachnie mi to PRL jeden wódz jedna myśł jeden czyn...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Matrix
 • Matrix
 • 26.02.2012 10:22

WY JESTEŚCIE OK -
BŁĘDY POPEŁNILI WYBORCY, ODDAJĄC GŁOS NA TAKICH POSŁÓW JAK WY. WY NIE POPEŁNIACIE BŁĘDÓW, PO PROSTU
PRYNCYPIALNIE REALIZUJECIE SWOJĄ OBŁĘDNĄ LIBERALNĄ, ANTYSPOŁECZNĄ I ANTYLUDZKĄ POLITYKĘ GOSPODARCZĄ.
TO TA POLITYKA SIĘ KOMPROMITUJE I WY RAZEM Z NIĄ. GDYBYM NP JA ZOSTAŁ PREMIEREM, PODJĄŁBYM KILKA
ZASADNICZYCH DECYZJI GOSPODARCZYCH , POSTAWIŁ ZADANIA KOMU TRZEBA I WYJECHAŁ NA 2 M-CE NA WCZASY. PO
POWROCIE NA PEWNO MOJE SŁUPKI W SONDAŻACH WZROSŁYBY DWUKROTNIE I NIKT NIE ZADAWAŁBY PYTAŃ GDZIE
BYŁEM. WAS KOMPROMITUJE CHORA IDEOLOGIA Z KTÓREJ NIE POTRAFICIE SIĘ WYLECZYĆ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja
 • Ja
 • 26.02.2012 08:45

Fifka- ile zgarniasz za wpis gdzie piszesz zamiast o faktach jak nieudolności rządu o Kaczynskim?... Nie wiem czy PO ciągle myśli że można tak ludźmu sterować?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ola
 • Ola
 • 25.02.2012 11:52

A ja FINKO- kretynko uwielbiam koty. A u ciebie z rozumkiem coś nie tak.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 25.02.2012 11:46

@ Finka - to pewnie jakaś prymitywna idiotka (sympatyk PO). Chamstwo i bezradność w PO jest coraz bardziej powszechne ,co zrobić jak się traci grunt pod nogami i wyborców to się traci rozsądek ,człowiek staje się chamem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
 • aaa
 • 25.02.2012 11:27

finka Dzisiaj 09:28
NIE WIEM O CO CI CHODZI.
ale twój wpis jest najgłupszy jaki czytałem w ostatnich 5 latach.
daję głowę że jesteś sympatykiem i żelaznym wyborcą Platformy Obywatelskiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszenie PIS-em wyniosło Tuska do władzy fachowość nie były brana pod uwagę. Obecnie odczuwamy skutki tej nietrafionej, błędnej decyzji.
Najistotniejszym elementem kampanii który przesądził o wygranej PO było twierdzenie że PIS rzekomo wprowadzi powszechne państwo policyjne. Taka opinia jest punktem widzenia i spostrzegania PIS-u wyłącznie w środowiskach przestępców. Musi to być silna i wpływowa grupa skoro przekonali znaczną cześć społeczeństwa aby glosować na Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena Kowalczyk
 • Irena Kowalczyk
 • 25.02.2012 09:56

Ja sobie nie wyobrażam by jeszcze Platforma nami rządziła 3 lata - ja już mam dość tej dintojry w wykonaniu
Tuska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.