Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: Coraz wiecej obywateli popiera rząd Tuska. Poparcie rośnie

W najnowszym sondażu CBOS, 26 procent respondentów popiera rząd Donalda Tuska. To o cztery punkty procentowe więcej, niż w grudniowym badaniu. Na takim samym poziomie, co przed miesiącem, jest liczba osób o odmiennym zdaniu - 43 proc.

 / Fot. By Πρωθυπουργός της Ελλάδας [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsWedług CBOS, poparcie dla rządu Donalda Tuska wzrosło o cztery punkty procentowe - z 22 proc. w grudniu do 26 proc. Spada natomiast liczba respondentów, którzy mają stosunek obojętny i wynosi 27 proc. (spadek o pięć). 43 proc. - tak jak przed miesiącem - to przeciwnicy obecnego gabinetu.

Za zwolenników rządu uważa się co najmniej jedna trzecia mieszkańców dużych miast (100 tys. - 500 tys.) i 41 proc. w miejscowościach powyżej pół miliona. Tyle samo osób legitymuje się wyższym wykształceniem, a 43 proc. przedstawicieli kadry kierowniczej i specjalistów wyższego szczebla.

Przeciwnicy rządu najczęściej źle oceniają własną sytuację materialną (57 proc.), 55 proc. badanych identyfikuje się z poglądami prawicowymi, tak samo rolnicy, a połowa to osoby młode.

CBOS zauważa, że badani o 5 proc. wyżej oceniają efekty pracy rządu (26 proc.), zmniejszył się odsetek osób, które oceniają ją źle (z 68 do 62 proc.). 12 procent nie miało zdania. Pozytywne opinie przeważają wśród sympatyków Platformy Obywatelskiej (68 procent wobec 22 proc. negatywnych). Najwięcej krytycznych głosów jest natomiast wśród zwolenników Prawa i Sprawiedliwości (83 proc.).

Poprawa notowań Tuska


W najnowszym sondażu CBOS można zauważyć także wzrost notowań premiera. 28 procent (wzrost o dwa) respondentów jest zadowolonych, że na stanowisku Prezesa Rady Ministrów jest Donald Tusk. 58 proc. (spadek o dwa) jest z tego faktu niezadowolonych, a 14 procent nie ma zdania.

Zadowolenie z szefa rządu wyraża większość wyborców PO (87 procent). Wśród sympatyków SLD odsetek ten wynosi 29 proc., a 27 proc. to osoby niezdecydowane, na kogo oddać swój głos.

Niezadowolenie z Tuska wyraża większość wyborców PiS - 86 proc., ale także spora grupa, która wskazała na Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz niezdecydowani.

Sondaż CBOS przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face), wspomaganych komputerowo w dniach 9-15 stycznia 2014 roku na liczącej 1067 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kurcze ale wybór prawie jak demokraci czy republikanie, naprawde mamy w tym kraju tylko pis i po ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dodając ten link link wychodzi że nie wszyscy popierający Tuska zagłosują na niego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

...pic na wodę!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.