Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1775 miejsce

Sondaż CBOS. Mimo afer i kryzysu, poparcie dla PO wciąż wysokie

Czy to czary mary czy realia myślenia obywateli – trudno dociec. Platforma ciągle niezatapialna. Mimo perturbacji z Amber Gold i nieciekawej sytuacji w gospodarce i zatrudnieniu – partia rządząca góruje nad innymi w sondażach.

Wczoraj, według sondażu opinii publicznej, brakowało zaledwie jednego procenta, aby PiS dogoniło i zrównało się w poparciu z Platformą. Dziś nowe wyniki badań pokazują, że Platforma ma 14-punktową przewagę nad PiS. To wprost zadziwiające – ani afera z Amber Gold, ani współpraca syna premiera z OLT Express i ogólnie kiepska sytuacja gospodarcza w kraju, nie przeszkodziły w utrzymaniu wysokiego poparcia społecznego dla PO i koalicji rządzącej.

Najnowszy sondaż CBOS pokazuje, że gdyby wybory do parlamentu odbywały się w połowie sierpnia br., to wygrałaby je Platforma Obywatelska z poparciem 36 proc. wyborców – podaje serwis gazeta.pl. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 22 proc. poparcia głosujących. Do parlamentu weszliby również przedstawiciele pozostałych partii dzisiaj w nim obecnych - SLD z 8-proc. wynikiem, PSL z 6-proc. oraz Ruch Palikota, który uzyskał poparcie na granicy progu wyborczego - 5 proc.

W ocenie CBOS - od czerwca, czyli od organizacyjnego i propagandowego sukcesu, jakim niewątpliwie były rozegrane w Polsce piłkarskie Mistrzostwa Europy Euro 2012 - obserwujemy stałą poprawę notowań partii rządzącej. W porównaniu z lipcem - Platforma zyskała 4 punkty procentowe, a PSL 2 punkty procentowe. PiS w tym czasie straciło 3 punkty procentowe, a SLD - jeden punkt. Notowania Ruchu Palikota pozostały na niezmienionym poziomie.

Smutne to, ale prawdziwe - mocno poniżej progu wyborczego pozostają notowania pozostałych opozycyjnych ugrupowań - Solidarnej Polski i Nowej Prawicy - po 2 proc. głosów poparcia. Do udziału w głosowaniu deklaruje 56 proc. ankietowanych Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

No Nie
 • No Nie
 • 25.08.2012 23:52

Baj baj Marysiu !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zakładanie kagańca niepokornym nie spowoduje zmiany myślenia,postrzegania świata i oceny-co dobre a co złe i obrzydliwe.Nie mam tu żadnej misji-jestem na forum jak reszta tu piszących.Jednak mam wrażenie że na tym forum sporo hycli czai się z kagańcami.Więc je opuszczam choć nie wykluczam powrotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zakładanie kagańca niepokornym nie spowoduje zmiany myślenia,postrzegania świata i oceny-co dobre a co złe i obrzydliwe.Nie mam tu żadnej misji-jestem na forum jak reszta tu piszących.Jednak mam wrażenie że na tym forum sporo hycli czai się z kagańcami.Więc je opuszczam choć nie wykluczam powrotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
memento
 • memento
 • 25.08.2012 21:11

Niejaki "Prawnik" chce wsadzać Marię Jaworską za wpis w formie pytania.Śmiechu warte.Nawet w zamordyźmie tego Tuskolandu jeszcze tego nie było.Pani Maria może spać spokojnie.W Uważam Rze i Gazecie Polskiej nie takie rzeczy o Tusku starym i młodym i ich ferajnie piszą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 25.08.2012 21:11

Wszyscy z rządu Tuska wiedzieli i prezydent Gdańska, jak również Wajda, że Amber Gold to szemrany interes.

Skoro wiedzieli dlaczego nie ostrzegli "Fajerów"- tak ich nazywają media rządowe, tych co oszczędzali w Amber Gold.

Kidawa Błońska też powiedziała jak można być frajerem i oszczędzać w parabanku?

No to ja pytam - dlaczego Wajda brał kasę z tego szemranego interesu ,dlaczego ,Prezydent Adamowicz nakłaniał Plichtę by sponsorował film Wajdy? ,dlaczego KNF nie ostrzegł tych rzekomych frajerów bo już 2009 roku ostrzegał prokuraturę w Gdańsku ze to szemrany interes!

To kto tu jest Frajerem - pytam. Ci co oszczędzali ?czy Ci co brali szemrane pieniądze z AMBER GOLD???

Czyli Wajda ,Adamowicz M. Tusk i wielu innych których Amber Gold sponsorował! A co z poszkodowanymi ??

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub
 • Jakub
 • 25.08.2012 21:10

Trzeba się dać wyszumieć pani Marii Jaworskiej. Ma misję do spełnienia na tym portalu . Na każdy temat pisze te same bzdety , bez sensu , obrażające wszystkich . To taka misjonarka miłosierdzia inaczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Objaśnijcie mi właściwie, zanim zminusujecie, na czym polegało jego przestępstwo i z jakiego zgrubsza artykułu chcą go pozywać, bo ja poza ewentualnym złamaniem warunków umowy o pracę nic tu nie widzę... A to, że tam pracował, to niech sobie pracuje - publicznych pieniędzy nie kradł, po znajomości roboty nie dostał - a że ma chwytliwe nazwisko po tatusiu, to sprawa oczywista, lecz nie karalna.

Więc co on właściwie takiego zrobił, zapytuję? Mógłbym to sobie sprawdzić, ale chcę poznać wasz punkt widzenia "oburzonych".

I pani Mario - to, że wiedział, że firma jest "umoczona" w Amber Gold (cokolwiek to znaczy) nie znaczy, że zdawał sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 25.08.2012 19:48

@ Prawnik 19:15 - z Ciebie prawnik jak z h..... młotek. O tym co Pani Maria pisze, dudnią wszystkie portale. M .Tusk powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za udział i przekazywanie poufnych informacji konkurencji, w tym wypadku OLT Ekspress....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Borowczyk
 • Borowczyk
 • 25.08.2012 19:43

Prawnik Dzisiaj 19:17
Co poradzisz jak ona nie rozumie i dalej brnie. Szkoda słów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję za informacje.Wszystko co napisałam-tak jak Józef Bąk-były to słowa PANA MICHAŁA TUSKA-patrz internet.Praca w 2 firmach-to również dostępna informacja w mediach i internecie.Film o truskawkach-też jest w internecie.Gdzie tu obraza i znieważanie?Są to informacje znane wszystkim i podawane przez media.Dziwny ten komentarz i to dowalanie mi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.