Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: największym zaufaniem cieszy się prezydent

Najnowszy, lutowy sondaż CBOS potwierdził, iż nadal największym zaufaniem do polityków cieszy się Bronisław Komorowski. Niespodziewanie na drugim miejscu znalazł się Waldemar Pawlak. Niezmiennie też najbardziej nieufni jesteśmy wobec Jarosława Kaczyńskiego.

 / Fot. Tadeusz KowalskiW porównaniu do rankingu sprzed miesiąca CBOS odnotował spadek zaufania oraz wzrost wskaźnika nieufności do ekipy rządzącej, a jedynym politykiem, który nie zanotował spadku zaufania jest Jacek Rostowski. Okazuje się jednocześnie, że na spadku ufności do ekipy Tuska nikt z opozycji nie skorzystał.

Spadek zaufania o kolejne 5 proc. (do 44 proc.) zanotował premier Tusk i są to najgorsze jego notowania, od kiedy został premierem.

Ranking zaufania:
Bronisław Komorowski 72 proc. (+1 proc.)
Waldemar Pawlak 50 proc. (-2 proc.)
Radosław Sikorski 48 proc. (-3 proc.)
Donald Tusk 44 proc. (-5 proc.)
Leszek Miller 39 proc.
Janusz Palikot 32 proc.
Zbigniew Ziobro 32 proc.
Joanna Mucha 29 proc.
Jacek Rostowski 29 proc.
Michał Boni 28 proc.
Ewa Kopacz 28 proc.
Bogdan Borusewicz 27 proc.
Jarosław Kaczyński 27 proc.
Bogdan Zdrojewski 26 proc.
Bartosz Arłukowicz 25 proc.
Jarosław Gowin 24 proc.
Antoni Macierewicz 22 proc.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

wacek placek
  • wacek placek
  • 28.03.2012 22:10

kpiny sobie robicie

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan kowalski
  • jan kowalski
  • 24.02.2012 17:29

sondaż powyżej proszę czytać od dołu to będzie wiarygodne

Komentarz został ukrytyrozwiń
A Ou
  • A Ou
  • 24.02.2012 15:11

Dziwny ten sondaż zaufania. Wydawało się, że R. Sikorski powinien mieć więcej a znacznie mniej powinien mieć np. L. Miller. Uważam, że dużym błędem Polaków było wybranie SLD w wyborach parlamentarnych w 2001 roku. Zniecierpliwieni Polacy wybrali wówczas źle. To było 5 lat niestety nie wykorzystanego w sporym stopniu okresu. Powinien wtedy dalej być wybrany J. Buzek. To dość znacząca rzecz w ostatnim 20 leciu. Druga, poważniejsza to taka, że nie przeprowadzono dekomunizacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jo
  • jo
  • 21.02.2012 19:39

najwiekszym zaufanie cieszy sie nieprzerwanie prezydent komorowski. premier tusk wdrazajac niepopularne reformy o dziwo znajduje sie w czolowce.zas kaczynski i macierewicz sa na szarym koncu.nie umiem tego sobie wytlumaczyc.w rankingu nieufnosci z czolowki nie schodzi kaczynski.prezydent komorowski zamyka ta niechlubna tabele

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
  • f
  • 21.02.2012 19:18

@ lewus-u takiego intelektualisty jak ty cieszyć się zaufaniem,to tak, jakby ktoś ci nasikał na nogę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 21.02.2012 16:46

Ranking nieufności - Gowin PO 24%,Arłukowicz 25%,Bogdan Zdrojewski 26%,Borusewicz 26%.... same ASY ,wybitne umysły!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ad Rem
  • Ad Rem
  • 21.02.2012 16:34

Najbardziej mi się podoba ranking nieufności i jego lider!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
  • Mirek Kramarz
  • 21.02.2012 16:27

Komorowski i Mucha ,co krok to "SKUCHA"..... hihhihhiiii

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 21.02.2012 16:03

Komorowski ?? To nie Anna Mucha z PO ?? Taki wybitny umysł!! Szkłodaaa!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 21.02.2012 15:53

Ojej ! Jarek zawsze dziewica nie cieszy się zaufaniem ? :)
Jak przykro :P