Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: Platforma coraz bliżej PiS-u. Ruch Palikota poza parlamentem

Najnowszy sondaż CBOS informuje, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie lipca, na PiS zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych (to o 1 punkt proc. mniej niż w czerwcu). Drugie w stawce PO otrzymało 24 proc. poparcia wśród badanych.

 / Fot. Πρωθυπουργός της ΕλλάδαςRuch Palikota poza parlamentem

W Sejmie znalazłoby się jeszcze SLD z 7 proc. poparciem (spadek o 2 punkty proc.) oraz PSL (spadek o jeden punkt proc.). Co ciekawe, poza parlamentem znalazłby się Ruch Palikota (3 proc. poparcia). Do Sejmu nie weszłyby także Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego - 2 proc., a także Solidarna Polska i PJN - obie otrzymały po 1 proc. głosów badanych.

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie TVN24, frekwencja wyniosłaby aż 59 proc. - tyle osób zadeklarowało chęć udziału w wyborach. To wzrost aż o 5 punktów proc.). 15 proc. nie wie, czy wzięłoby udział w wyborach; 26 proc. na pewno nie poszłoby na głosowanie.

CBOS podkreśla, iż poparcie dla partii politycznych zostało określone na podstawie odpowiedzi tych osób, które zadeklarowały, że na pewno wzięłyby udział w wyborach.

Warto zaznaczyć, iż wzrostowi deklarowanej frekwencji wyborczej towarzyszy zwiększenie odsetka osób niezdecydowanych. 27 proc. osób deklaruje, że nie wie jeszcze na jakie ugrupowanie polityczne zagłosuje. CBOS informuje, iż że odsetek niezdecydowanych jest obecnie najwyższy od czasu wyborów parlamentarnych w 2011 roku.

Sondaż CBOS przeprowadzono 4-11 lipca na liczącej 1005 osób reprezentatywnej próbie losowo wybranych dorosłych mieszkańców Polski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

PIS nie poparł rządowego projektu w sprawie rzeźników ukraińskich. Radykalnie stwierdził ,że odcina się od uchwały PO która sprowadza ludobójstwo na Polakach, do przestępczych działań pojedynczych Ukraińców.

Chwała PIS-owi, że jest tak bardzo radykalny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sondaże będą się zmieniały jak w kalejdoskopie .Im bardziej PiS będzie się radykalizował sondaże pójdą w dół .
Do pomocy PiS ma media Rydzyka , kluby Gazety Polskiej i Dudę . Duda wziął do pomocy lewicowe związki . Samo SLD w sondażu wygląda marnie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.