Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: PO z dużą przewagą nad PiS. PSL jednak w Sejmie?

CBOS przeprowadził swoje badanie między 8 a 14 września. Jego wyniki istotnie różnią się od badań innych pracowni. Najistotniejsze dotyczą chęci udziału w wyborach, którą zadeklarowało 61 proc. ankietowanych i dużej przewagi Platformy nad pozostałymi ugrupowaniami.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellBadaniem objęto partie, które zarejestrowały swoje komitety wyborcze na terenie całego kraju, a wyniki są następujące:

PO - 37 proc.(+1 proc. w porównaniu do sierpnia)
PiS - 20 proc.(bez zmian)
SLD - 7 proc.(-1 proc.)
PSL - 6 proc.(+2 proc.)
Pozostałe partie nie weszłyby do Sejmu i uzyskały poparcie:

Ruch Palikota - 2 proc.
PJN - 1 proc.
inne partie - 1 proc.

Niezdecydowanych, którą partię poprzeć było 26 proc. respondentów. Chęć udziału w wyborach wyraziło 61 proc. ankietowanych, 17 proc. nie zamierza pójść na wybory, a 23 proc. respondentów nie wie jeszcze czy na wybory pójdzie.

Badanie przeprowadzono w dniach 8-14 września 2011 r. na liczącej 1077 osób reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

mnb
 • mnb
 • 21.09.2011 23:09

WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ..DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,aferzyści,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- piszą;POligłupy poza sejmem-ĆPUN?-Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO- pierwszy skandalista PR,kłamca,hipokryta,cynik,... Premier walczy z kibolami,zamyka stadiony-sam podejmował decyzję o REPRESJACH i ich karaniu,a winą obarcza opozycję w internecie-totalna HIPOKRYZJA!!!
klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ..-jak za stanu wojennego?
TOTALNA KOMPROMITACJA MEDIÓW,HIPOKRYZJA,CYNIZM,CHAMSTWO,... mediów?(tvn24,info,polsat,superstacja-godz.13,40-robią to zbyt często) przerwanie KONFERENCJI PRASOWYCH J. KACZYŃSKIEGO i pokazywanie premiera Tuska...-czy paranoja mediów?-plotkują studenci-ANARCHIA,totalitaryzm,...?czy premier wraz z mediami będzie gonił za J.KACZYŃSKIM i PRZERYWAŁ KONFERENCJE PRASOWE i pytania do J KACZYŃSKIEGO i ludzi PIS-u?????? -także często są PRZERYWANE KONFERECJE PROGRAMOWE J.KACZYŃSIEGO i PIS. KIEROWCO nie głosuj na obecny (nie)rząd - WSZYSTKO ROBIĄ ,aby ludzie mieli jak najmniej pieniędzy-bo będą karani WIELOMA NOWYMI PUNKTAMI-cobędzie prowadziło do zabierania PRAW JAZDY,a więc STRACĄ DUŻE PIENIĄDZE NA ZDANIE NOWEGO EGZAMINU.

Tylko międzynarodowa komisja może wyjaśnić tragedię SMOLEŃSKĄ-duże zaniedbania premiera ,rządu, ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
zula
 • zula
 • 18.09.2011 12:26

PO 30% PiS 15% SLD 14% PSL 8 % Palikot 6% Pozostałe 27% reszta. To mój osobisty sondaż.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 16.09.2011 20:34

@ Panie Koźmiński jak chciał pan dołożyć PO to trzeba było wybrać coś prawdziwego a nie kłamstwa 1]powstało tyle miejsc w żłobkach i przedszkolach - najwięcej od 20 lat .2]- za PO waloryzacje emerytur co roku[ za PiS -figa] 3] Gdyby nie globalny kryzys wszystko wyglądało by lepiej [ za PiS była hossa i nie zrobili nic] 4 ] Tak - radośnie pracowali a nie siedzieli w TVP z konferencjami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 16.09.2011 13:40

@ antek policmajster ale masz kiepskie pojęcie o władzy . Czy to są wybory do samorządów ? Tusk do komornego i ceny biletów ma tyle co pięść do nosa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 16.09.2011 12:45

Głosować na Tuska? za podwyżkę komornego i cen biletów,tylko masochista to zrobi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekaw jestem ile jest tzw. "świadomych wyborców", którzy znają chociaż część najważniejszych programowych postulatów danej partii, a nie kierują się jedynie antagonizmami...

Komentarz został ukrytyrozwiń
JM
 • JM
 • 16.09.2011 10:58

@Levy
Ile Ci Tusk płaci za te idiotyczne wpisy ??? Neutralizować powinieneś własną łepetyne,moze wtedy zaczniesz trochę myśleć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
WW
 • WW
 • 16.09.2011 09:01

NIE GŁOSUJCIE NA WIELOLETNICH DARMOZJADÓW NIEWAŻNE Z JAKIEJ PARTII. DAJCIE SZANSE LUDZIOM Z NIŻSZYCH POZYCJI NA LISTACH. MOŻE ONI SĄ MNIEJ SKORUMPOWANI JAK KACZYŃSKI, TUSK, PALIKOT I RESZTA TAŁATAJSTWA

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 16.09.2011 07:58

Niedobre są takie sondaże, zbyt wielu może uwierzyć, że i tak będzie normalnie i nie pójść na wybory, a to dodaje głosów populistom z PiS.
Idziemy na wybory! Głosowaniem zneutralizujmy prezeSA ze spółką cwaniaków cynicznie grających na narodowych uczuciach i katastrofie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.