Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: Polacy najbardziej nie ufają Kaczyńskiemu i Palikotowi

Zaufanie to istotny warunek działania polityków. Ale kto to bierze pod uwagę? Z jednej stron ufamy, że polityk ma jakieś umiejętności i potrafi je dobrze wykorzystać, a drugiej, że jego słowa są prawdziwe. Filozof francuski Jean-Paul Sartre mówił prościej: „Kto ma przeciwko sobie głupców, zasługuje na zaufanie”.

Sonda

Nie ufasz:

Bez względu na to, czy się komuś to podoba czy nie – liczby nie kłamią. Kłamią tylko czasem statystycy i badacze opinii publicznej (wiem to z doświadczeń). Ale do rzeczy. Dość częste ostatnio wyniki badań różnych sondażowi, mają największą oglądalność i poczytność. Dlaczego? Bo pokazują w prosty sposób i na bieżąco, kogo z polityków z najwyższej półki najbardziej lubimy, a kogo traktujemy najgorzej.

Z najnowszych badań sondażowych CBOS wynika, że przodownikiem, czyli liderem rankingu zaufania wśród polityków, pozostaje niezmiennie prezydent RP, Bronisław Komorowski. Ufa mu 68 proc. ankietowanych Polaków – podaje polskieradio.pl.

Drugie miejsce wśród najbardziej lubianych i cenionych przedstawicieli sceny politycznej zajmują w kwietniu 2012 roku ex aequo - minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski oraz wicepremier i szef koalicyjnego PSL, Waldemar Pawlak. Obydwaj cieszą się zaufaniem 48 procent badanych. Dwa procent od nich mniej ma polityk SLD, Ryszard Kalisz.

Pozostałym badanym, przedstawicielom sceny politycznej z najwyższego szczebla drabiny, ufamy wyraźnie mniej. Tylko nieco ponad jedna trzecia respondentów CBOS darzy zaufaniem premiera Donalda Tuska, a także pierwszego wiceprzewodniczącego Platformy, Grzegorza Schetynę – mają po 36 procent. Niemal na tym samym poziomie kształtuje się zaufanie badanych do marszałek Sejmu, Ewy Kopacz.

Trzecia część ankietowanych deklaruje swoje zaufanie do szefa SLD, Leszka Millera, a niewiele mniej osób ufa szefom prawicowych ugrupowań partyjnych, tj. prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu i szefowi Solidarnej Polski, Zbigniewowi Ziobrze. Takim samym poziomem zaufania cieszy się ministra sportu, Joanna Mucha – całej trójce zebrano po 31 procent deklaracji zaufania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (64):

Sortuj komentarze:

kutas
 • kutas
 • 29.04.2012 06:34

polacy najwiecej ufaja tuskowi a najmniej kaczynskiemu.o czyms to swiadczy.to jest fenomen nie spotykany.sa dwie przyczyny tego pierwsza ze rzydzi dobrze i madrze a druga faktycznie opozycji nie ma.polska opozycja zajmuje sie wszystkim tylko nie tym co od opozycji sie oczekuje.nie ma zielonego pojecia o gospodarce tylko urzadza marsze i buduje pomniki.jedyna prawdziwa opozycja jest ruch palikota

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elen kotanski
 • Elen kotanski
 • 28.04.2012 21:33

O komentujacych tutaj: wprost niewiarygodne, jak ludzie moga byc glupi, czy tez oglupieni przez komusza propagande .Mic dziwnego, ze doszlo do takiej tragedii dla Polski jak wybor obecnej grupy rzadzacej. Glupota spoleczenstwa sprawila , ze ojczyzna nasza ulegla prawie calkowitej destrukcji na skutek dzialanrzadu tusk-komorowski z pomoca PSL, SLD i przyjaciela Komorowskiego Palikota . To wasza niewiedz sprawia, ze "ufacie tej szajce. Jestescie poprostu zalosna ciemnota. I jakze szkodliwa, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Znawca
 • Znawca
 • 28.04.2012 20:55

Niezły wynik Kaczyńskiego :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pikuś pan Pikuś
 • Pikuś pan Pikuś
 • 28.04.2012 18:31

pan Kaczyński nie nadaje się do niczego . Do władzy nie wróci bo nie ma pojęcia o rządzeniu i nie potrafi poruszać się na scenie międzynarodowej. Ten negatywny elektorat nie jest przypadkiem . Kaczyńskiego popiera stary , twardy elektorat . Nowego nie zyskuje bo zdają sobie sprawę co to za ptica .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja jestem spokojny kto normalny w tym kraju chciałby mieć takiego nieudacznika i niedołęgi życiowego jak prezes za premiera, który w kieszeni nie ma nawet kilku złotych by na odpuście kupić pluszaka. Mama mu nie dała.

http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,26660,kaczynski-robil-zakupy-na-odpuscie.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciotokot
 • ciotokot
 • 28.04.2012 17:36

@ad rem-pewne to jest to,że ty jesteś głupi,śmierć i podatki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
londyńczyk
 • londyńczyk
 • 28.04.2012 17:17

Palikot jest na trzecim miejscu ! Manipulacja w tytule !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 28.04.2012 13:17

niestety tusk i ten cwaniaczek rostowski też sie okazali nierzetelni tj nie można im ufac za grosz.. wpierają na siłę polakom bajki....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja to chciałbym zobaczyć ile Jarosław miałby w sondażu kogo boimy się najbardziej jako rządzącego. Tam z pewności zdeklasował by wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
one
 • one
 • 28.04.2012 09:28

Kochamy być oszukiwani! A najbardziej kochamy tych, którzy mówią nam to, co chcemy usłyszeć. Natomiast prawdy boimy się jak diabeł święconej wody. Jak można mieć zaufanie do Kalisza, to może jakiś filozof jest w stanie wytłumaczyć, no choćby ten z Biłgoraja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.