Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: Spada poparcie dla prezydenta i premiera

W grudniowym badaniu poziomu zaufania do polityków, przeprowadzonym przez CBOS, niezmiennie na czele znajduje się Bronisław Komorowski z 72 proc. zaufaniem. W porównaniu z listopadem, prezydent zanotował jednak spadek o 3 pkt procentowe. Na przeciwnym biegunie znajduje się Jarosław Kaczyński - ufa mu jedynie 28 proc. ankietowanych.

Prezydent Bronisław Komorowski / Fot. Jacek Turczyk/CC-BY-2.0/wikimediaW porównaniu do listopada br., o 2 proc. spadło zaufanie do premiera Donalda Tuska. Obecnie ufa mu 52 proc. respondentów. Na trzecim miejscu uplasował się wicepremier Waldemar Pawlak, z niezmiennym zaufaniem 51 proc. badanych.

Na kolejnych miejscach znaleźli się:
Radosław Sikorski - 50 proc.
Ryszard Kalisz - 45 proc.
Ewa Kopacz - 40 proc.
Grzegorz Schetyna - 36 proc.
Leszek Miller - 35 proc.
Zbignieww Ziobro - 32 proc.
Janusz Palikot - 31 proc.
Grzegorz Napieralski - 30 proc.
Jarosław Kaczyński - 28 proc.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

kazimierz
  • kazimierz
  • 12.01.2012 15:50

Nie wierze w te sondarze , jestem pewny ze P.Kaczynski napewno ma40 %

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 29.12.2011 00:42

kto Polską rządzi? chyba zawszeni pejsaci z Tel Awiw ,viva AL Qaeda,jestem ateistą ale popieram ruch antyżydowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 23.12.2011 16:41

komorowski to zdecydowanie jeden z najlepszych prezydentów po nieudacznikach mąz na miare czasów dla niego bruksela jest najwazniejsza a nie tbilisi no ale mieliśmy kiedyś to na co zasłużyliśmy ha ha!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bogdan Szafałowicz
  • Bogdan Szafałowicz
  • 20.12.2011 22:28

"każdy naród ma taką władzę, na jaką zasługuje"- M. de Unamuno.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jadzia
  • jadzia
  • 19.12.2011 22:45

Bozia nie lubi te narody, które wybierają spośród siebie, na stołek prezydenta,
NAJGŁUPSZEGO Z NAJGŁUPSZYCH.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 19.12.2011 21:51

Komorowski to ignorant nie mający pojęcia nie tylko o dyplomacji czy ekonomii ale nawet o ortografii.Jego wybór na to stanowisko jest wstydem dla Polaków i dowodem na to jak łatwo ich zmanipulować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
  • Kuba Wolski
  • 19.12.2011 20:18

Z Komorowskiego pękają ze śmiechu górnicy -- za wydobywanie gazu łupkowego ---- czym?? - łopatą!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 19.12.2011 20:07

Być może się pomyliłem, lecz napisałem to, co kiedyś przeczytałem. Jednakże co do przekręcenia hymnu jestem absolutnie pewny. Tego jakoś nie raczył pan skomentować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karzeł
  • Karzeł
  • 19.12.2011 19:44

@Pianista.Obejrzyj sobie te notkę Kaczyńskiego z tym rzekomym "obiatem" (jest w internecie)zanim zaczniesz pisać bzdury.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pianista
  • Pianista
  • 19.12.2011 19:37

Do Jakub M,
Weź się nie czepiaj Komorowskiego. Kaczyński kiedyś napisał ,,obiad'' przez ,,t", a nawet przekręcił polski hymn (czyżbyś zapomniał to słynne ,,z ziemi polskiej do Polski")?