Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

108086 miejsce

Sondaż CBOS: spadają notowania premiera i rządu

W styczniowym sondażu CBOS zanotował 8-procentowy spadek poparcia dla rządu, a także o 9 procent mniejsze poparcie dla premiera Tuska. W porównaniu z grudniem nie ma istotnych zmian w ocenie pracy prezydenta oraz parlamentu.

Sonda

Niska ocena pracy rządu:

 / Fot. Europen's People Party/wikimedia/CC-BY-2.0Spada poparcie dla Donalda Tuska. Dobrze jego pracę ocenia 40 proc. ankietowanych. Jest to spadek o 9 pkt proc. w stosunku do grudnia. Premier ma 42 proc. przeciwników i w stosunku do poprzedniego badania jest to wzrost o 4 proc. Jeszcze mniejsze zadowolenie wyrażają respondenci z pracy rządu. CBOS odnotował 36 proc. poparcia dla gabinetu Tuska (spadek o 8 proc.) oraz 31 proc. niezadowolonych z pracy rządu (wzrost o 2 proc.).

CBOS nie zanotował większych zmian w ocenie pracy parlamentu. Pracę posłów dobrze ocenia 21 proc ankietowanych (wzrost o 1 proc.), źle Sejm oceniło 60 proc. badanych (spadek o 1 proc.), nie ma zdania 19 proc. respondentów.
Dobrze o pracy Senatu wypowiedziało się 22 proc. badanych (wzrost o 1 proc.), źle jego funkcjonowanie ocenia 47 proc. (spadek o 5 proc.), nie ma zdania 31 proc.

Nadal wysokim poparciem cieszy się Bronisław Komorowski. Jego pracę dobrze ocenia 63 proc. badanych (spadek o 1 proc.),
źle 22 proc. (wzrost 0 2 proc.), nie ma zdania 15 proc. ankietowanych. Według CBOS z pracy prezydenta częściej zadowolone są osoby starsze (powyżej 55 lat), mieszkańcy największych miast, ludzie z wyższym wykształceniem i mający najwyższe dochody oraz osoby deklarujące lewicowe poglądy polityczne.

Badanie przeprowadzono 5-11 stycznia 2012 roku na liczącej 1058 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.




Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

kochamjaktusk
  • kochamjaktusk
  • 19.01.2012 23:45

@Adam
Popieram w pelni.
Czytajac Stanislawa odnosi sie wrazenie, ze czyta sie GWniana lub oglada serwis informacyjny TVNu utrzymywane w stylu PRLu, czyli propagandy sukcesu.
Klamstwa wyborcze, manipulacje i dezifnormacje, wszystko to jest w skondensowanej formie zapisane w wypodowiedzi Stanislawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
SZCZYPTA
  • SZCZYPTA
  • 19.01.2012 22:58

POLSKA JUŻ W 75% JEST KRAJEM KOLONIALNYM ! NA POLSCE,I POLAKACH ROBIĄ CUDZOZIEMCY KASĘ ! A MY JESTEŚMY ROBOLAMI ZA "MISKĘ RYŻU" ! HIPER-MARKETY SĄ TEGO DOWODEM !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz
  • Mateusz
  • 19.01.2012 22:51

GAZ ŁUPKOWY ! JEST WIELKĄ SZANSĄ DLA POLSKI, ABY SIĘ PODNIOSŁA Z MEGA-ZADŁUŻENIA ! ALE TEN RZĄD SPRZEDAJE ZA GROSZE, KONCESJE NA WYDOBYCIE GO ! BUŁGARIA WZIĘŁA ZA JEDNĄ KONCESJĘ TYLE, ILE POLSKI RZĄD WZIOŁ ZA OK. 50 UDZIELONYCH KONCESJI ! WMAWIA SIĘ NAM ŻE WŁAŚCIWIE,TO NIE OPŁACALNE, ŻE JEST GO MAŁO, ITD. TO SĄ KŁAMSTWA ! ABYŚMY MILCZELI ! POLACY OBUDŻCIE SIĘ ! SŁUCHAJCIE PRAWDY W RADIO MARYJA ! NAWET W TEJ CHWILI, USŁYSZYCIE CO TRZEBA !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam
  • Adam
  • 19.01.2012 22:37

Omówienie masowego odrealnienia na przykładzie STANISŁAWA. Jaki widzicie Stanisław cechuje się niezwykła wprost pewnością siebie co do swojej preferencji politycznej. Jednak jak zaraz zauważycie, ów pewność siebie jest zbudowana na fundamencie niemal zerowej wiedzy o polityce. Na ten przykład mówi, ze jesteśmy poważani w Europie. Otóż w przeciągu pięciu lat rządów Pan Tusk nie zbudował on niczego wartościowego w Europie (niewartościowego też nie). Bracia Kaczyńscy na ten przykład ci znienawidzeni sceptycy są odpowiedzialni za jedna z największych instytucji w Europie, Europejską Wspólnotę Energetyczną. To jej ojcowie założyciele. Namacalnie więc wykonali coś w przeciwieństwie do Pana Tuska, który raz - nie ma wstępu do klubu państw Euro (nawet jeśli wpłaci 6 mld dolarów nie wpuszczą go żeby sobie posłuchał) dwa istnieje niebezpieczeństwo nałożenia przez UE zakazu wydobywania Gazu Łupkowego, jak się więc ma to do poważania w Europie? Ciekaw jestem jak Pan STANISŁAW na to odpowie skoro jak mówiłem jego uwielbienie do DONALDA opiera się nie na wiedzy tylko na stereotypie. Pan Jarosław Kaczyński gdy mózg już mu zacznie szwankować (czyli minimum za dwadzieścia kilka la, ponieważ jego matka nadal żyje i jest wielce inteligentną kobietą) będzie i tak lepszym kandydatem na premiera, który połowę swoich dni pracy spędza w Sopocie, dzięki czemu ma tak mało dni urlopowych. Jedynym powodem, dla którego PO rządzi naszym krajem jest TVN Telewizja, która zajmuje się praniem mózgów używając metod socjotechnicznych. Przykładem jest PAN Stanisław, który myśli że dużo wie nie wiedząc zbyt wiele. Pokazowy przykład szkodliwej działalności manipulacji socjotechnicznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
  • abst
  • 19.01.2012 22:03

No,może wreszcie Polacy się przebudzą z tego durnego "letargu".Może uruchomią wreszcie te swoje zaśniedziałe,szare komórki.Może wreszcie wezmą swoje sprawy w swoje ręce.Może nie pozwolą kraść swoich pieniędzy przeznaczonych na ubezpieczenia i przyszłe emerytury.Może..... Dał by Bóg.
Wyrzućmy z siebie to nieuzasadnione zacietrzewienie i zobaczmy kto służy Polsce i Społeczeństwu,a kto nas żywcem sprzedaje !!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanisław
  • Stanisław
  • 19.01.2012 21:16

Czytam , patrzę i się dziwię jak się pisowcy zżymają na Tuska , i tyle wam zostało , poklikać . Nie ma żadnych szans w najbliższej 10-cio latce aby Kaczyński wrócił do władzy. Potem będzie za stary i będzie miał sklerozę. Zresztą swoją retoryką robi sobie antyreklamę na wieki. Elektorat się kurczy [ wymiera] a młodzi szerokim łukiem omijają tych anty polskich , anty europejskich kosmitów .Dziękujcie Bogu ,że Tusk rządzi .Mamy szacunek w świecie , Europie a dzisiejsze wyniki gospodarcze są rewelacyjne. Niech tylko dokończy reformy , minie kryzys i będzie OK . A pan Kaczyński ma jeden talent - kłótnie na wszystkich frontach. Od dzieciństwa jest w opozycji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
chcemyprawdy
  • chcemyprawdy
  • 19.01.2012 20:26

Jezeli CBOS, sbcka sondazownia robi taki sondaz, to znaczy, ze to jest wszystko z gory zaplanowane.
Rudy Niemczur wie, ze przez swoja antypolska i antynarodowa polityke naraza sie coraz wiekszej liczbie Polakow. Musi zatem zareagowac i choc troche obnizyc swoja POpularnosc.
Ciekaw jestem jakie notowania Partii Oszustow oglosi CBOS, gdy Polska oglosi bankructwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adrian
  • adrian
  • 19.01.2012 20:11

Podczas wyborów Tusk robi wszystko pod publiczkę, a późnie wredny German sprzedaje wszystko i wszystkich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
henryk
  • henryk
  • 19.01.2012 19:14

Nasi rządzący wiedzą że wszystko powinno kosztować jak na zachodzie bo UE im narzuca takie warunki do spełnienia ale czemu ta sama UE nie narzuci naszym rządzącym by przeciętny Kowalski zarabiał tyle co zarabiają na zachodzie? Szlak mnie trafia jak słucham bredni naszych polityków ale Oni są zupełnie oderwani od rzeczywistości bo ONI już w zarobkach dawno wyprzedzili polityków zachodnich tylko żeby jeszcze w parze z zarobkami szła mądrość ale z tym jak jest to widać gołym okiem! Dać im przeciętną krajową i niech rządzą może wtedy takie zarobki odebrały by im małpie rozumy i wreszcie nie fruwali by w obłokach tylko zaczęli by twardo stąpać po ziemi!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ALEX
  • ALEX
  • 19.01.2012 18:59

WEGRZY MAJO UE W DUPIE I ROBIO TO CO W KRAJU JEST POTSZEBNE BO MAJO RZAD A NIE NIEZAD