Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS - Tylko trzy partie w Sejmie

PO cieszy się 40-procentowym poparciem, PiS może liczyć na 30 proc. głosów, a ostatnią partią, która przekroczyłaby próg wyborczy jest SLD, na która zagłosowałoby 11 proc. osób deklarujących udział w wyborach.

 / Fot. Piotr Waglowski/Wikimedia CommonsW porównaniu z czerwcowym sondażem liczba chętnych do zagłosowania na Sojusz Lewicy Demokratycznej wzrosła o 3 proc., dla Prawa i Sprawiedliwości o 2 proc., a poparcie dla Platformy Obywatelskiej spadło o 2 proc.

Przeprowadzony między 8, a 14 lipca sondaż CBOS-u nie daje szans na przekroczenie Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, dając mu 3 proc. poparcia.

Liga Polskich Rodzin, Partia Demokratyczna, Partia Kobiet, Prawica RP mogłyby liczyć na poparcie co setnego wyborcy, a - jak podaje radio TOK FM - żadnego poparcia nie odnotowano dla Samoobrony, Unii Polityki Realnej, Unii Pracy, Stronnictwa Demokratycznego i Socjaldemokracji Polskiej.

Frekwencja wyniosłaby 68 proc., a do wyborów na pewno nie poszłoby 12 proc. ankietowanych. Pozostali są niezdecydowani.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

A ja w sondaże nie wierzę....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartek:)))) pozytywne wrażenie miałem. Nie "odbierałem" Ciebie do tej pory w sferach komentarzy politycznych. A tu ciach, trach i Bartosz głos zabiera:). Stąd ten wpis:) Stawiasz piwo za nadwrażliwość:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ireneusz, czym zaskakuję?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie partia, ale jej szanowny prezes i paru najbliższych klakierów powoduje zamęt. Osobiście nie mam większych zastrzeżeń do programu PiS, twierdzę jednak, że pod obecnym dowództwem ta partia pójdzie na dno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Bartosz, zaskakujesz mnie z lekka:)
@Steniu, Tomku PSL jest dla mnie kwiatuszkiem u wagi:). Kurde chyba coś pomieszałem.:) Jeżeli tak to przepraszam. Ad rem PSL uważam, że nie ma bardziej roszczeniowej partii. Nie ma większego wysysacza ogólnonarodowego dobra. Wspaniały przykład .......tisze budiesz, dalsze budiesz........... 100% grabie do siebie. Tylko do siebie. KRUS, podatki, obciążenia okołopodatkowe to tylko wierzchołek góry. Aż dziw bierze, że.........ruki pa szwam i rolnictwo górą............... 1 h to też, rolnik. W Polsce KRUSOWY. Śmiechu warte i głupoty politycznej także.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wielu wyborców Kaczyńskiego, głosowało na niego, bo wiedzieli, że bez względu na wynik wyborów, bez względu na język, jakim po wyborach Kaczyński zacznie się posługiwać, powróci sprawa wydarzeń w Smoleński. Poglądy PiS w tej sprawie, choć może nie w takiej ostrej formie, ale jednak, podziela duża część społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Obrotowa" a może po prostu partia "kompromisu"?
Wzrost dla PiS jest dla mnie zaskakujący po tym co partia z prezesem Kaczyńskim na czele wyprawia po przegranych wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Tomaszu, PSL to partia "obrotowa".
Wszystko jedno z kim, aby utrzymac stanowiska w terenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

68-procentowa frekwencja? Wow, aż chciałoby się już te wybory zorganizować. Swoją drogą, Ludowcy pewnie znowu wypłyną jakimś cudem ze swoimi pięcioma procentami i się będą "koaliczyć" z kim popadnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.