Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: W najnowszych badaniach górą Platforma Obywatelska

Platforma Obywatelska zyskała w sondażu jeden punkt procentowy. Natomiast spadło poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Mniejsze poparcie odnotowało również SLD.

Partia Donalda Tusk prowadzi w najnowszym sondażu CBOS / Fot. By Πρωθυπουργός της Ελλάδας [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia CommonsGdyby wybory parlamentarne odbywały się dziś, wzięłoby w nim udział 57 proc. wyborców, a próg wyborczy przekroczyłyby tylko trzy partie: PO, PiS oraz SLD - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Jak podaje PAP, około 26 proc. wyborców deklaruje, że oddałaby głos na Platformę Obywatelską. Poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wynosi 24 proc. Szansę w wyborach ma również Sojusz Lewicy Demokratycznej. Według sondażu na tę partię głosowałoby ok. 7 proc. ankietowanych.

Poniżej progu wyborczego znajdują się na razie m.in.: PSL, Twój Ruch, Nowa Prawica oraz Solidarna Polska. Partia Janusza Palikota oraz ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego otrzymały 3 proc. głosów. Porównując wyniki do sondażu przeprowadzanego w lutym, poparcie dla PSL nie spada, ale też nie rośnie. Wynosi ono jedynie 4 proc.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Arturze, Twoje zdanie (podpisuję się pod nim, dodając plusa): "Ponad milion podpisów obywateli pod protestami w odniesieniu do różnych ustaw, zdaniem ekipy rządzącej nie ma znaczenia"

Od siebie dodam: za taką demokrację nie warto walczyć, a tym bardziej umierać. Tym bardziej, że dokładnie to samo, a nawet gorzej jest w mocarstwach zachodnich. U naszych zachodnich sąsiadów nawet podpisów nie wolno zbierać. Jednak do uczenia demokracji kogoś innego to ich rząd jest jednym z pierwszych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głosowanie na ludzi i rozgrywki partyjne w starszej niż nasza demokracji: vide szwedzki serial The Killing. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie trzeba sobie tego wyobrażać bo takie rozwiązanie na wielu płaszczyznach funkcjonuje. W sejmie dalej byłyby partie, tylko ludzie w sporej części byliby inni i w dodatku czuliby większa presję społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak wyobrażacie sobie głosownie na ludzi?

Załóżmy, że najwięcej głosów zdobędzie Jarek, a drugi będzie Donald, a trzeci Leszek i co oni mają razem zarządzi ? :)
Utopia, w dodatku mogąca doprowadzić do destrukcji państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się, Panie Arturze. Przy tym społeczeństwo wciąż zbyt mało wie o JOW-ach, a partie polityczne z wiadomych przyczyn przy każdej okazji umniejszają ich znaczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dalej głosujemy na partię a nie na ludzi. Nic się nie zmieni, jeśli nie zmieni się ordynacja wyborcza na jednomandatowe okręgi wyborcze.
Tylko jak ma się to zmienić skoro obecny rząd nie dopuszcza do jakiegokolwiek referendum?
Ponad milion podpisów obywateli pod protestami w odniesieniu do różnych ustaw, zdaniem ekipy rządzącej nie ma znaczenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieeeee, to sprawka rosyjskiej agentury....Jaro rządzi!

W dużym pokoju, kotem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.