Facebook Google+ Twitter

Sondaż CBOS: Wzrosły notowania PO. Czyżby działał efekt Euro?

Wszyscy na razie pasjonujemy się Euro 2012, ale czy chcemy czy nie, od polityki uciec się nie da. Najnowszy, czerwcowy, sondaż CBOS przynosi ciekawe i dość zaskakujące wyniki. Znacząco, bo o 5 proc. wzrosły notowania PO. Czyżby to wynik sukcesu organizacyjnego turnieju? Z kolei Ruch Palikota, po raz pierwszy od ostatnich wyborów, plasuje się poniżej progu wyborczego.

Sonda

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dzisiaj, zagłosowałbym na:

Sondaż CBOS: Wzrosły notowania PO. Czyżby działał efekt Euro? / Fot. EPP/wikimedia/CC-BY-2.0Donald Tusk ma powody do zadowolenia. W kilku ostatnich miesiącach jego partia systematycznie traciła poparcie. Teraz słupki Platformy poszły w górę aż o 5 proc., przynajmniej wg ostatniego badania CBOS. Na przeciwległym biegunie znalazł się Ruch Palikota. Dotychczasowy pewniak do trzeciego wyniku w wyborach, otrzymał obecnie jedynie 3 proc. głosów i nie znalazłyby się w Sejmie. A wyniki najnowszego sondażu są następujące:

PO – 32 proc. (wzrost o 5 proc. w stosunku do sondażu z maja)
PiS – 20 proc. (spadek o 1 proc.)
SLD – 9 proc. (spadek o 3 proc.)
PSL – 6 proc. (spadek o 1 proc.)
Ruch Palikota – 3 proc. (spadek o 4 proc.)
Solidarna Polska – 3 proc. (bez zmian)

Według CBOS frekwencja wyborcza wyniosłaby 60 proc. To o 3 proc. więcej niż w maju. Zmalał też odsetek osób, które na pewno nie wzięłyby udziału w głosowaniu. Ośrodek badawczy stwierdza w komentarzu, iż jest to wynik zadowolenia Polaków z organizacyjnego sukcesu Euro 2012 - donosi serwis interia.pl.

Badanie przeprowadzono w dniach 14-20 czerwca na reprezentatywnej, losowej grupie 1013 dorosłych mieszkańców Polski.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

filozofka
 • filozofka
 • 23.06.2012 13:55

Każda władza ma swoją propagandę! Ustrój społeczno-polityczny nie ma tu znaczenia. Ważne, że działa na rzecz panujących.

Komentarz został ukrytyrozwiń
moss
 • moss
 • 23.06.2012 11:48

Czyżby działał efekt Euro? .Ależ skąd , to POprostu dalszy ciąg wspaniałych osiągnięc tego rządu. Dzięki dokładnym i rzetelnym informacjom dostarczanym przez całkowicie niezależne media , mądry i rzetelnie poinformowany naród jest w stanie ocenić i docenić działania swojego rządu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciota jana
 • ciota jana
 • 23.06.2012 09:15

Trochę szkoda Ruchu Śmiecia , bo on wnosił dużo ożywczego smrodu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
 • wincenty
 • 23.06.2012 06:56

slupki PO dopiero przed samymi wyborami pojda w gore

Komentarz został ukrytyrozwiń
kira
 • kira
 • 23.06.2012 00:16

Na zdjęciu Lesiu wyglądasz jak oficyjer po WUMLU -- PO moskiewskiej, szkole Woroszyłówce ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 23.06.2012 00:13

@ Lesiu Małkowski - Ty znowu swoje..... Powiedz coś o Gebelsie - wszyscy tu na portalu uważają cie za specjalistę od tych spraw!

Zazdroszczę Ci Lesiu .....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ocena
 • ocena
 • 22.06.2012 23:50

@Wacław Tomczyk
Pewnie ciebie nawet na chleb nie jest stać i sadło jesz na co dzień .Popijasz oczywiście tylko surowa woda , bo na zagotowanie jej cie nie jest stać .Ta buźka , ta pulchna buźka , to pewnie z tej biedy tak ci spuchła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wacław Tomczyk 22:32. Tą wypowiedzią przebił Pan wszystkich propagandzistów PiS-u (może z wyjątkiem Hofmana), dla których nauki dr. J.Goebbelsa są wzorcem (korzystają też z wzorców propagandy "wczesnopeerelowskiej"). PiS-owskie "tubki" o nickach: roman koźmiński, Jnka, JW, my Naród są przy Panu jak niemowlęta.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 22.06.2012 22:47

Na mediach pro rządowych i sondażowniach wszystko można wymusić - nawet to że Platforma ma 100% poparcia!

Tym bardziej że sondażownie tworzył niejaki płk. Kwiatkowski ,serdeczny przyjaciel tow. Jaruzelskiego!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypomina to czasy PRL - gdy OBOP i inne organizacje robiły sondaże: wynik PZPR 90% PSL 10%. W mediach 5 minut dla "chuliganów". Oczywiście OBOP zaszczuwał ludzi i im było gorzej dla PZPR tym było lepiej w sondażach. I w cenzurowanych mediach - to samo było nadawane co teraz:: mamy super i tylko ostatnie głąby nie zapisały się do PZPR. Media państwowe zastąpiły media prywatne, ale jeśli nie nadają jak chce PO: nie dostają sponsoringu z budżetu państwa i są niszczone poprzez odebranie praw do pasma. Bardzo wiele ludzi zostało w jakiś sposób powiązane z PO, bardzo wiele osób myśli, że jeśli nie poprze PO to zostanie im odebrane nawet to co mają i umrą, coraz więcej ludzi na skutek drastycznego upadku edukacji, lub braku czasu nie wie co tak naprawdę się dzieje. Wielu z braku doświadczenia lub nadziei nabrało się na propagandę, a wystarczy zobaczyć dane GUS. Ludzie którzy przeanalizowali te dane, wraz z ustawami i ich konsekwencjami dla Polaków ulegają "samobójstwom" lub jak Pan Cejlowski wybierają godne życie poza Polską.

PS: PO tak wyssało i zadłużyło Polskę, że jeśli nie skończy na drzewach to z głodu i biedy populacja Polski spadnie do 15mln, a po dwóch pokoleniach nazwa Polska zniknie z serc Polaków, podręczników historii i mapy Europy. Ten scenariusz zależy od Was.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.