Facebook Google+ Twitter

Sondaż dla RMF FM: Ruch Palikota rośnie w siłę, poparcie PO spada

Ruch Palikota wchodzi do Sejmu - tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown SMG/KRC dla RMF FM.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiJak podaje TOK FM, poparcie Ruchu Palikota rośnie. Na partię zagłosuje 6 procent Polaków - tak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Millward Brown SMG/KRC, przeprowadzonego dla RMF FM. Na Palikota będą głosować młodzi wyborcy.

Czytaj także: Palikot dla W24: Kalisz szantażował Napieralskiego jedynką na mojej liście

Według badań Instytutu, spada poparcie Platformy Obywatelskiej - na partię Donalda Tuska zagłosuje 35 proc. wyborców. Posłowie PiS mogą trochę odetchnąć: już 29 proc. Polaków chce głosować na partię Jarosława Kaczyńskiego. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskał 13 punktów procentowych, PSL - 5.

Czytaj także: Schetyna: Jeśli PO wygra wybory, to kandydatem na premiera jest Donald Tusk

Najwięcej powodów do zmartwienia ma PJN - partia notuje 1 procent poparcia.



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

lech1966
  • lech1966
  • 15.03.2012 21:12

Mam nadzieje ze tak juz zostanie i Palikot bedzie rządził. Potrzeba nam posłów którzy nie bedą pisac ustaw na kolanach i swięcic kropidłem kazdej imprezy panstwowej. Konkretnych, zdecydowanych słuzyc obywatelom tego kraju. Nie zwiazanych zadnymi układami i kolesiostwem. Jak na nich patrze i słucham to co mają do powiedzenia w programach publicystycznych to widze ze chcą poprawic naszą sytuacje. A PO i PIS i PSL powinno zniknąc na stałe z elit politycznych. Nie chcemy ludzi którzy rządzą tak aby było tylko im dobrze!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zx
  • zx
  • 04.10.2011 23:22

= WYNIKI WYBORÓW: PIS-52%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM. Dziwi TOTALNA NAGONKA : premiera , PO ,SLD,..., pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 10 ml. wyborców PIS-u oraz ciągłe WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO ,PSL). Młodzi i starsi pytają-czy dalej będą? :dzielić i opluwać POLAKÓW? ,dawać tylko STOŁKI KOLESIOM(mimo braku kwalifikacji) podejmować decyzje WYWRACAJĄCE wszystko do GÓRY NOGAMI?, totalnie POWIĘKSZAĆ DŁUG POLSKI, OKRADAĆ przyszłych emerytów z OFE,...,wyrażać: PYCHĘ,INSYNUACJE,CHAMSKIEOPLUWANIE,CYNIZM,LEKCEWAŻENIE,DESTRUKCJE,AGRESJĘ,HI POKRYZJĘ , BŁAZENADĘ ,MATACZENIE, PLOTKI, KŁAMSTWA,...w stosunku do większości społeczeństwa- ciągle jedynie grożą :wojną, polityczną ZEMSTĄ, ... - Nie głosujmy na nich-tylko na J.KACZYŃSKIEGO i PIS ,aby SAMODZIELNIE MOGLI RZĄDZIĆ przez 4 lata i ODPOWIADAĆ przed SPOŁECZEŃSTWEM za SWOJE RZĄDZENIE (SAMODZIELNE) . PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA,eksmituje na bruk. Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom, aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta? -niezgodne z konstytucją?). Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. PObolszewia?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- ale to nie ciekawi to media?- Palikot USTALAŁEM z Tuskiem atak na KACZYŃKIEGO ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
nm
  • nm
  • 03.10.2011 17:46

` W PO ćpają?Piromani? WYNIKI WYBORÓW: PIS-47%,PO-24%,SLD-4,8%,PSL-4%,PNJ -0,1% ,POliogłup 0,9%.-TYLKO J.KACZYŃSKI PREMIEREM.Prezydent(MANIPULUJE?) dając odznaczenia MIESZA w KAMPANI.-ŁAMIE PRAWO?CHAM nowak z PO? Tysek KŁAMIE?-Jak UE pozna PRAWDZIWE ZADŁUŻENIE POLSKI-to SPADNIEMY NA OSTATNIE MIEJSCE NA ŚWIECIE.KOMPROMITACJAsądaży:wybiórczej,tvn,tvn24, polityki,obop,...-nie dajmy się KŁAMSTWOM PSEUDO-MEDIOM .-studenci plotkują -TOTALNA KOMPROMITACJAPObolszewi,CYNIZM,OBŁUDA,HIPOKRYZJA,MATACZENIE,BŁAZENADA,CYRK,. .. .jakimi błaznami otacza się tysek?-(nie)rząd NIEROBÓW(PO,PSL): prawie żadnych reform-TYLKO ZADŁUŻANIE POLSKI (POLAKÓW) -w ciągu 4 lat ZADŁUŻENIE o 400 mld. zŁ(prawdziwe zadłużenie jest prawdopodobnie WIELOKROTNIE WIĘKSZE-skrywane przez ten rząd i dlatego chcą dalej rządzić ,aby PRAWDZIWEGO ZADŁUŻENIA NIE POZNALI POLACY,ANI UE-wszystkie miasta POLSKI sąZADŁUŻONEprzez:kredyty,obligacje,inne instrumenty,...,-rząd OKRADŁ pieniądze z OFE i ZADŁUŻA przyszłych emerytów (dzisiejszych studentów i małych dzieci)).CZERWONA KARTKA w wyborach dla PObolszewi( PO,SLD) -TOTALNA KOMPROMITACJA SLD-Wzaiątek i Napieralski chcieli oszukać społeczeństwo-boją się transmisji całej debaty z ROSTOWSKIM,aby sopołeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDZIWEGO OBLICZA i programu SLD-czego się BOI,gdzie ich OTWARCIE na społeczeństwo,czy tak jak PO chce UKRYĆ prawdziwy program przed społeczeństwem?czy dopadła ich paranoja?-mówią studenci-czy SLD chce jak PO dążą jedynie do WŁADZY i STOŁKÓW dla KOLESI ?,a nie obchodzi ich dobro WSZYSTKICH OBYWATELI POLSKI.CZY partie OSZUSTÓW?SLD i PO,-NIEWIARYGODNE-skoro chcą debaty ZAMKNIĘTEJ dla TV,a nie szczerej, prawdziwej,konkretnej rozmowy merytorycznej o budzecie i programach tych parti na żywo w TV -aby społeczeństwo dowiedziało się co NAPRAWDĘ MYŚLĄ TE PARTIE.Czy"jutro bez obaw"-czy"OBAWY OD JUTRA" dzięki podpisaniu umowy z center klap?PO PROWADZĄ POLSKĘ DO WIĘKSZEJ ZAGŁADY NIŻ GRECJA.Tusk powinien kupić gwożdzie do trumny PO. PO eksmituje na bruk.
.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bb
  • bb
  • 28.09.2011 00:11

-WYNIKI WYBORÓW PIS-44% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,POligłup-0,2%
J.KACZYŃSKI premierem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qa
  • qa
  • 23.09.2011 16:27

WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- Postradali rozum?-Kuzik,bartek,sikor,...-wtyka,zdrajca,kłamca,hipokryta,cynik,...?-plot kują studenci-TO KONIEC JEJ KARIERY-nie głosujmy na nich.
Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu-NIE MAMY ZAUFANIA,BOIMY SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ,ŻYJE NAM SIĘ CORAZ GORZEJ ZA TEGO RZĄDU,...dlatego wyborcy dadzą temu rządowi CZERWONĄ KARTKĘ.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ O 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa.PO ćpa?
WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusu,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz
  • Janusz
  • 21.09.2011 09:02

Pan Poseł Janusz Palikot,czy to ten od studentów "słupów".Oto cytat z "Śledztwo ws. podejrzeń nielegalnego finansowania kampanii wyborczej posła PO Janusza Palikota będzie wznowione - oświadczył prokurator krajowy Edward Zalewski posłom z sejmowej komisji sprawiedliwości. Zalewski dodał, że śledztwo umorzono przedwcześnie."
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,6533145,Wznawiaja_sledztwo_ws__finansowania_kampanii_Palikota.html
"Skąd studenci lub ludzie świeżo po studiach mieli do wydania 12-21 tys. zł na kampanię wyborczą Janusza Palikota? Część tłumaczyła, że dostali pieniądze od rodziny, zaoszczędzili lub przywieźli zza granicy. Prokurator nie potrafił tego sprawdzić."
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090323/KRAJSWIAT/51290108
Hmm ,czy to III Rzeczpospolita Postpeerelowska ,czy tak wygląda nowoczesne państwo?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Leszek Poreba
  • Leszek Poreba
  • 20.09.2011 19:30

Polacy, błagam nie głosujcie na starych, odwiecznych posłów niektórzy są posłami od 1989r. Palikot ma
dobry plan dla Polski dajmy mu szansę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek
  • Marek
  • 20.09.2011 13:54

Jest 9 mil emerytów i licząc po jednym członku rodziny, to w sumie są w stanie obalić każdą władzę i po zjednoczeniu wygrać każde wybory. Emeryci są tylko nie zorganizowani i brak im duchowego przywódcy, jak
im Palikot obieca stabilizację na średnim poziomie europejskim, wygra w cuglach każde wybory i o tym powinni wiedzieć obecni decydenci. Emeryci pióra w dłoń i głosujcie na Pana Palikota

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan
  • Jan
  • 20.09.2011 13:19

Partię pana Janusza Palikota w sondażach,podobnie jak samoobronę pana Andrzeja Leppera kreują ludzie postpeerelu zainteresowani w tym żeby Platforma Obywatelska miała kompatybilną przystawkę.Są wyborcy głosujący za Po i przeciw aferą z jej udziałem,i do tego służy Ruch Poparcia Palikota.Pan premier Donald Tusk nie wesprze oficjalnie tej partii,bo był by to dla niej pocałunek śmierci,i od cała filozofia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wojo
  • wojo
  • 20.09.2011 10:29

Głosował bym na RP za to ze chce odsunąć kościłół od polityki.Bo teraz co sie wyprawia to jest przegiecie.
Nienawidzę KK dla tego ze miesza sie do polityki po prostu wkur..a mnie to ostro