Facebook Google+ Twitter

Sondaż. Elżbieta Bieńkowska zaszkodziła Platformie

Wicepremier Bieńkowska, z silnym charakterem kobiety śląskiej, nie ma przełożenia w pozytywnej ocenie Polaków. Pokazał to najnowszy sondaż, z którego wynika, że pani minister kontrowersyjną wypowiedzią zaszkodziła Platformie.

 / Fot. CC, Autho: Piotr Drabik from Poland"Sorry, taki mamy klimat" – te słowa, które na początku u jednych wywołały konsternację, u innych śmiech i kpiny – w końcowym etapie analiz, mimo że premier Tusk przeprosił za nieprzemyślane słowa pani wicepremier, zaszkodziły PO. Według sondażu opinii publicznej, niefortunna wypowiedź minister transportu Elżbiety Bieńkowskiej, mocno kosztowała Platformę Obywatelską. Z najnowszych badań sondażowych wynika, że PiS zdobyła ostatnio przewagę nad PO, o pięć procent.

Sondaż pracowni Homo Homini wykonany dla "Rzeczpospolitej", nie daje zadowolenia premierowi, z jego nowej wicepremier. Głośne i wykpione szczególnie w Internecie słowa "Sorry, taki mamy klimat", pani Elżbiety Bieńkowskiej, kosztowały PO, według specjalistów, aż cztery procent - wynika z badań Homo Homini.

Jak pokazują wyniki sondażu, na PiS głosowałby blisko co trzeci wyborca (27 proc.), czyli o 1 proc. więcej niż w poprzednim sondażu, a PO poparłoby 23 proc. biorących udział w głosowaniu. Natomiast na SLD nadal chce głosować 14 proc. obywateli. Gdyby wybory odbywały się teraz, do Sejmu weszliby jeszcze tylko kandydaci ludowców, i PSL mogłoby liczyć na 5 proc. głosów.

Zdaniem komentatorów, kolejne badanie pokazuje, że 63 proc. Polaków fatalnie ocenia niewinne słowa wicepremier i minister transportu. Eksperci przypuszczali, że wypowiedź wicepremier zaszokuje Polaków. I tak się stało rzeczywiście, ze względu na treść i styl, bo społeczeństwo polskie nie akceptuje niedbałego języka u ministra - powiedział "Rzeczpospolitej", Wojciech Jabłoński z UW. W ocenie politologa, doktora Kazimierza Kika, wypowiedź Elżbiety Bieńkowskiej świadczy o arogancji władzy.

Kazimierz Kik dodaje, że – według sondażu - złą informacją jest to, że odpływ głosów z Platformy, "nie przekłada się na wzrost poparcia innych partii". To bez wątpienia efekt bezpardonowej walki PO i PiS, dwóch partii, które chcą podzielić scenę polityczną między siebie, ale jak dotąd jedyne co osiągną, to zniechęcenie ludzi do polityki i niską frekwencję wyborczą – komentuje politolog.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Gdyby jednak imprezę rozkręcał Ostatni Sekretarz, to swój łokieć chcę mieć cały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Elzbieta Kaczmarska Wczoraj 21:21
Ależ tak. Trudno nie zgodzić się z Panią. Wszyscy wiemy dobrze, jak wygląda polska zima i powinni wiedzieć o niej także kolejarze, a tym bardziej dziennikarze. Po słowach paniu minister "sorry, taki mamy klimat", ruszyła burza medialna typu: huzia na Józia. Szkopuł jednak w tym, że pani wicepremier i minister zna język polski i powinna znać, jako polityk - język duplomatyczny. Użyła słów nie takich jak należało i nie w odpowiednim tonie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Parę słów wyrwanych z kontekstu-to media zachłysnęły się i nadawały na okrągło.Dla mnie to prawda (oczywista oczywistość ).Ta pani jednak ma charakter.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sorry ,niespodziewanie przyszła zima na przekór temu, że klimat się mam podobno ociepla. Sorry -jaki pan taki kram.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko ten styl... Ta maniera gospodarza imprezy, który nie jest u siebie i opróżnia salę... Nie można być jak konsumenci z dawnych lat... Zdaje się, że wszem i wobec odebrano to jak "wyp.....lać", lub co najmniej podobnie... Takie numery to na co dzień popełniają panie z okienek kasowych na polskich dworcach.

Nadal pozdrawiam "przepisowy" Poznań-Dębiec i mój bilet miesięczny, który był "za niski" na usprawiedliwienie spóźnienia przez kolejowych łowców etatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy Panstwo zastanawia mnie gdzie ci krytykujacy sposob wypowiedzi Pani Minister nabyli oczekiwanie do literackiego jezyka wypowiedzi. DLACZEGO ludzie rozmawiajac na codzien prostym jezykim uzywajacy mnostwo kolokwializmow oburzyli sie PRAWDZIWYM sformulowaniem SORRY TAKI MAMY KLIMAT. Drodzy Panstwo taki mamy klimat. Nowy York po kolana w sniegu. Nikt nie przeprasza. Ludzie pomagaja sobie nawzajem i miastu. Nikogo nie obrzucaja inwektywami a kraj bogaty. Moglby przeciez uprzatnac ten snieg w ciagu doby. Moze tez miasto moglo zapobiec opadom stosujac znane i stosowane w Moskwie metody dobrej pogody na zawolanie. Ale tam jako sadaze nie spadaja z powodu opadow sniegu nawet jak ktos powie sorry. Pani Minister Kocham Pania za te slowa za te prawdziwe bezposrednie slowa ktore sprawily ze w tym dialogu poczulam sie normalnie potraktowany przez Rzad.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry wynik ! 5 % lepszy niż poprzedni tu publikowany .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.