Facebook Google+ Twitter

Sondaż "Gazety Wyborczej": Platforma traci, PSL zyskuje

Ukazały się właśnie najnowsze wyniki badań poparcia dla partii politycznych, przeprowadzone przez TNS OBOP dla "Gazety Wyborczej". Wyniki są co najmniej zaskakujące.

 / Fot. Tadeusz KowalskiPlatforma Obywatelska w stosunku do poprzedniego badania straciła cztery punkty procentowe i odnotowała wynik 41 proc. Na drugim miejscu plasuje się PiS z wynikiem 29 proc., co oznacza wzrost o jeden punkt procentowy. SLD utrzymał dotychczasowy wynik 13 proc.

Czytaj także: Sondaż dla "Faktów" TVN. Platforma na czele, do Sejmu wchodzi PJN

Cieszyć się zaś może Waldemar Pawlak, gdyż PSL zanotował najlepszy, jak dotychczas, wynik i otzrymał poparcie na poziomie 8 proc.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 20.08.2011 22:57

psl no bardzo zawiodłem sie i nie tylko ja na tej partii po wypowiedziach i głosowaniu posła kłopotka i namawiam wszystkich co maja jakie stworzenia olejcie go

Komentarz został ukrytyrozwiń
julian
  • julian
  • 07.08.2011 16:39

tak wierzę w ten sondaż jak i w pro polskość GW

Komentarz został ukrytyrozwiń
j.k
  • j.k
  • 31.07.2011 20:28

Nie tylko KLICH już dawno powinieni odejśc z rządu (powinni zostać zdymisjonowani przez premiera,szkoda że broni NIEUDOLNYCH MINISTRÓW) - niech leczy Poligłupa-studenci dyskutują - czy premier myślał o PO i PSL ? mówiąc o KRYTYKU i EUNUCHU ? OSTATECZNE WYNIKI WYBORÓW : PIS - 47% , PO - 28% , SLD - 4,05% , PSL - 3,5 % , PNJ - 0,01% , nie pójdzie do wyborów 14% . Nikt tak bardzo nie ignoruje ludzi i tak BARDZO ZADŁUŻA POLAKÓW , jak ten (nie)rząd : PO , PSL - (Śniadek) . Byliśmy cały czas okłamywani , że jesteśmy ZIELONĄ WYSPĄ, a teraz okazało się ,że jesteśmy CZERWONĄ WYSPĄ . Rządy PO i PSL to STRACONY CZAS - tylko OBIECUJĄ ,ale NIC nie robią . Studenci mówią : rząd ,premier,ministrowie,posłowie PO i PSL zachowują się jak SPECJALISCI mętnej wody , niekompetencji , cynizmu , hipokryzji , bezczelnej walki politycznej - ciągłej NAPAŚĆI i opluwania J.KACZYŃSKIEGO oraz około 10 ml. jego zwolenników WYBORCÓW PIS-u , ciągłego obwiniania za WSZYSTKIE PORAŻKI J.KACZYŃSKIEGO i PIS -przypomina to definicję obłędu wg premiera Tuska? Czerwona kartka w WYBORACH dla (nie)rządu PO , PSL . Przyjdzie zapłacić premierowi za : skok na KASĘ przyszłych emerytów -OFE ,nie ujęcie tych pieniędzy w długu publicznym-oszukiwanie ludzi i obciążenie tym długiem całego społeczeństwa w PRZYSZŁOŚCI , stocznię ,za zadłużenie budzetu prawie WSZYSTKICH miast (obligacje,kredyty,... - nie ujęte w długu publicznym ) ,za tragedię Smoleńską , służbę zdrowia , koleje ,drożyznę , za brak walki z ubustwem i bezrobociem , ... , POWODZIE (brak odbudowy wałów,rowów melioracyjnych,...) , ... anarchię,totalitaryzm (Staniszkis)?

Komentarz został ukrytyrozwiń
leszek
  • leszek
  • 31.07.2011 18:01

Panie Tusk, zabieraj Pan tą swoja ferajnę daleko od sejmu i polityki-najlepiej na "Orliki"

Komentarz został ukrytyrozwiń
kap773
  • kap773
  • 28.07.2011 17:23

PIS jest ,zakłamana, msciwą,znienawidzoną partią, oby nie wygrali wyborów Kaczor chce dalej robić cyrk przed Pałacem nie wie gdzie się składa wieńce i znicze, on jest chory powinien być na zwolnieniu lub na ręcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
adammadej
  • adammadej
  • 28.07.2011 15:09

Nie jest możliwe to poparcie dla PO BEZ SPRZYJAJĄCYM IM MEDIÓW !! i instytucji po PRL-u, w których usadowili się ludzie minionego okresu. Ci ludzie, to ci oddani bez reszty czerwonym i namiestikowi sowieckiemu. Reszta społeczeństwa to prawdziwi Polacy kochający swój kraj,pokładający nadzieję w PiS-e.Nadszedł czas by ten złodziejski gang wpierany przez żydokomunę (np. Gazetę Wyborczą) odsunąć od wpływów na losy Polaków w wyborach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bm
  • bm
  • 28.07.2011 14:17

@ryży
Czyscisz buty rydzykowi czy siedzisz w namiocie na Krakowskim Przedmiesciu?
Tu napewno są sami prawdziwi patrioci i prawdziwi katolicy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Pisowski-Moher
  • Jan Pisowski-Moher
  • 27.07.2011 22:46

Kto jeszcze wierzy w uczciwość "Gazety Wyborczej"?.To grupa manipulantów i krętaczy.Kiszą się we własnym sosie,bezkrytycznie wierzą swojemu guru-Polakowi żydowskiego pochodzenia-niemoralnemu moraliście-Michnikowi."GW"popiera bezkrytycznie bankrutujacego Tuska i zatrudnia na etacie syna Premiera!!!!!Wszystko jasne -jak słońce !

Komentarz został ukrytyrozwiń
znawca tematu
  • znawca tematu
  • 27.07.2011 20:42

IDĘ O ZAKŁAD, ŻE PLATFORMA NIE WEJDZIE DO SEJMU.

WG WYBORCZEJ PO MA PRZEWAGĘ
WD RZECZYWISTYCH SONDAżY (nieprzekłamanych) Platforma cienko przędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LINKe
  • LINKe
  • 27.07.2011 19:56

A gdzie jest prezes ? Wisi na tych billboardach i co ? nie zamierza zejść ? To dobrze , taki spokój !