Facebook Google+ Twitter

Sondaż Gfk Polonia: PiS coraz bliżej PO. PSL ciągle poza Sejmem

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej", PiS traci już tylko 12 pkt proc. do PO. SLD jest daleko w tyle, a PSL znalazł się poniżej progu wyborczego.

Sonda

Która koalicja po wyborach, byłaby najlepsza dla polskiej polityki?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaWyniki badania Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej" z dnia 8-12 września:

PO - 44 proc.
PiS - 32 proc.
SLD - 11 proc.
PSL - 4 proc.

W porównaniu do badania z końca sierpnia, partia Donalda Tuska straciła 3 pkt proc. Tyle samo punktów procentowych zyskało Prawo i Sprawiedliwość. Niecały miesiąc temu, SLD mogło pochwalić się lepszym wynikiem - 13 proc. PSL cały czas jest na tym samym, niskim poziomie. Partii Waldemara Pawlaka ciągle brakuje 1 pkt proc. aby wejść do Sejmu. Powody do radości może mieć natomiast Janusz Palikot, którego poparcie zwiększył się do 3 proc. (wcześniej 1 proc.).

Zobacz też: Sondaż W24. Na kogo zagłosują nasi autorzy?

"Podwyżki uderzyły głównie w wyborców Platformy Obywatelskiej, czyli młodych mieszkańców dużych miast" – tłumaczy dla "Rz" problemy PO, dr Robert Alberski, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Należy pamiętać, że sondaż Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej" uwzględnia jedynie osoby, które zamierzają głosować i wiedzą kogo poprą 9 października. Niezdecydowanych jest natomiast, według badań, 22 proc.




Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

stajan
  • stajan
  • 17.09.2011 08:23

Chyba to jakiś" szacher macher"z tymi sondażami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zarty
  • zarty
  • 15.09.2011 22:56

ZARTY SOBIE ROBIA TYMI SONDAZAMI ,PO WYGRA BO MA WLADZE NAWET JESLI PIS BEDZIE MIAL WIECEJ GLOSOW TO WYGRA PLATFORMA .I BEDA NASTEPNE PODWYZKI ZEBY LUDZIE BIEDE MIELI TAKA JAK MIELI W CIAGU 4 LAT OSTATNICH.PLATFORMA CUDEM O 125%PODNIOSLA CENE CUKRU .TERAZ PRZEZ NAJBLIZSZE 4 LATA ZNOWU BEDZIE DROZEJ .CZEMU WY POLITYCY NIE ODDACIE DO BUDZETU PANSTWA PO 2 TYS ZL MIESIECZNIE WASZE PENSJE PRZEKRACZAJA WSZYSTKIE ZAROBKI JAKIE MOGA BYC .BIEDNYM PATRZYCIE UCINAC.PRZED WYBORAMI JAKOS SZYBKO NOWE USTAWY WCHODZA W ZYCIE A PRZEZ 4 LATA TYLE NIE DALISCIE RADY CO TERAZ .NIE ODDAM JUZ NIGDY GLOSU NA PLATFORME 4 LATA STRACONE I NIC KONKRETNEGO W ZYCIE NIE WESZLO .ZAL MI TEGO CZASU STRACONEGO BO LUDZIA ZAMIAST LEPIEJ ZYJE SIE CORAZ GORZEJ .RODACY KOCHANI NIE DAJMY SIE NABRAC GIERKA PLATFORMY.SKONCZY SIE MOZE TE WASZE SMIANIE LUDZIA W TWARZ W TELEWIZJI .

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 15.09.2011 21:47

ciekawe dlaczego poparcie platformy jest zawzse zawyzone a pisu zanizone .Sondazownie juz sie z tego nawet nie tlumacza wszyscy do tego przywykli a przeciez to forma manipulacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jk
  • jk
  • 15.09.2011 21:32

ĆPAJĄ?-zmiejszyć rządowi płace-Nic nie robią?-prowadzą POLSKĘ do wiekszej tragedi niż GRECJA-zadłużają nasze POKOLENIA na potęgę plotkują studenci -TOTALNA KOMPROMITACJA RZĄDU;PO,PSL ,premiera ,KTÓRZY TYLKO ZADŁUŻAJĄ POLSKĘ,Rostowski grozi WOJNĄ ŚWIATOWĄ w UE-dopadła PARANOJA?-nie widzą własnych NIEKOMPETENCJI !!!!,a za wszystko obwiniają i OPLUWAJĄ J. KACZYŃSKIEGO i 9 ml. WYBORCÓW PIS.DZIEKUJEMY NIEUDACZNIKOM i damy im czerwoną kartkę w wyborach- dość kłamstw,matactwa,cynizmu, cyrku,anarchi,totalitaryzmu,... ,a wszystkiemu WINNE pseudo-media,które KLAKIERUJĄ PObolszewi?,ŻE PO jest lepsze NAWET GDY NIE ROBIĄ ZADNYCH REFORM i wciąż straszą KACZYŃSKIM i PIS.GDZIE ETYKA DZIENNIKARSKA i zapraszanych KOLESI PO do mediów?WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2%...Osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,... PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI PSL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż? POligłup mówi,że premier często KŁAMIE,SIkorski-czy ćpa?,w PO chleją ,nie dbają o dobro POLSKI, ... -za WSZELKĄ cenę chcą utrzymać władzę dla WŁASNYCH KORZYSCI,dobro społeczeństwa ich nie interesuje,... .Co jeszcze ujawni o:premierze,(nie)rządzie, - POligłup? Wg niego to tylko 1% to co opisał w książce ,czemu dziennikarze nie chcą się więcej dowiedzieć o machlojkach PObolszewi? Prezydent OBIECAŁ nie brać udziału w Kampani wyborczej -nie dotrzymał słowa? Zabrano młodym ludziom przyszłe emerytury -OFE -skok rządu i prezydenta na kasę ludzi -czy media i prezydent powiadomią społeczeństwo o WYROKU w SPRAWIE OFE (czy poznamy uzasadnienie sądu?,czy poznamy nazwiska w sprawie opini OFE prawników i doradców rządu i prezydenta ?Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zaufany
  • zaufany
  • 15.09.2011 20:53

PANIE NAPIERALSKI - niech pan wreszcie przestanie łazić po przedszkolach i bawić się z dziećmi. Jeżeli chce pan być postrzegany przez społeczeństwo jako mąż stanu któremu warto zaufać, to niech się pan pokaże np. w samolocie F16, na okręcie podwodnym , niech pan skoczy ze spadochronem , wygra jakąś walkę bokserską albo ostatecznie skoczy na bandżi. Taka specjalność jak wychowanie przedszkolne w polityce jest mało przydatne. DOBRZE PANU RADZĘ I PROSZĘ NIE ROZNOSIĆ JUŻ JABŁEK.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zdegustowany polityką
  • Zdegustowany polityką
  • 15.09.2011 20:29

TOWARZYSZE WZAJEMNEJ ADORACJI KOMBINUJCIE DALEJ A SPOŁECZENSTWO DA WAM KOPA ZA ROBIENIE WODY Z MUZGU-TUSEK FAŁSZYWIEC PLATFORMIASTY JEST NAJGORSZYM DIABŁEM PO 1989ROKU, A WTÓRUJE MU KAZNODZIEJA KOMORUSKI TAZEM Z ZYRANDOLAMI

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 15.09.2011 16:22

@ Panie Wojciechu jest drugi sondaż CBOS - PROSZĘ OPUBLIKOWAĆ NA TEJ STRONIE!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 15.09.2011 14:18

Poprzedni sondaż wzbudził euforię wśród zwolenników PiS . Aktualny - robiony na zamówienie pisowskiej gazety okrzyknięto fałszywym . Źródłem finansowania są redakcje gazet zamawiających. Sondaże zawsze są nieobiektywne , jak można na podstawie 900 osób określić właściwe %.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 15.09.2011 12:18

osrodki badan opinii publicznej pzreksztalcily sie w osrodki urabiania opinii publizcnej.Idzie im to coraz leoiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Donald ''Dyzma'' Tusk
  • Donald ''Dyzma'' Tusk
  • 15.09.2011 11:56

Nie od dziś wiadomo, że POstkomuniści odliczą się co do jednego przy urnach. Jedyna nadzieja w tych niezdecydowanych, żeby mądrze podjęli wybór.

Tak naprawdę to te 22% zadecyduje czy Polska zacznie się rozwijać, czy dalej będzie popadała w zapaść.