Facebook Google+ Twitter

Sondaż Gfk Polonia. PO może liczyć na 50 proc. poparcia. PiS w dół

Według najnowszego sondażu GfK Polonia zrealizowanego dla "Rzeczpospolitej", PO może liczyć na 50 proc. głosów. PiS wybrałoby 27 proc. respondentów.

 / Fot. Piotr VaGla Waglowski, http://www.vagla.pl/Domena publicznaPrzewaga PO nad PiS wynosi 23 proc. Partia Jarosława Kaczyńskiego straciła 2 proc. w stosunku do poprzedniego badania. Gdyby przełożyć poparcie na głosy, Platforma miałaby w Sejmie 255 mandatów. Zyskało też SLD. Ugrupowanie Napieralskiego może liczyć na 12 proc. Stracił za to PSL, na który głos oddałoby 3 proc. badanych. Do parlamentu nie wszedłby PJN (2 proc.), a także UPR, Ruch Poparcia, Samoobrona i SDPL (1 proc.).

Sondaż TNS OBOP: PO nie do pobicia. PiS rośnie w siłę, o PJN już nikt nie pamięta


Zdaniem politologa, prof. Wojciecha Cwaliny, partii rządzącej sprzyja prezydencja Polski w UE. Jego zdaniem pierwsza pozycja PO jest niezagrożona, choć partia nie utrzyma do wyborów tak dobrego wyniku.

Sondaż przeprowadzono między 7, a 10 lipca na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Fot. Ilustracyjna / Fot. PAP/Radek PietruszkaWiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

zosia
  • zosia
  • 15.07.2011 06:09

glosujemy na po. cala polska szaleje

Komentarz został ukrytyrozwiń
bob
  • bob
  • 15.07.2011 02:43

BOLSZEWICKA, SONDAŻOWA PROPAGANDA JAK ZA PRL.
W polskich sondażowniach rządzą ludzie z powołanego przez Wojciecha Jaruzelskiego w stanie wojennym „mundurowego" CBOS, który był orężem generalskiej junty. Dziś zasiadają we władzach OBOP, Pentora, PBS i IPSOS. Stworzyli też od podstaw GfK Polonia. Żyjemy w kraju, w którym demokrację niszczy szwindel. Jest nim przeżarta patologicznymi powiązaniami piąta władza, bo tak nazywa się ośrodki badania opinii publicznej. Władza sondażowni jest ogromna. - Za pomocą sondaży można zniszczyć kandydata na prezydenta lub szanse partii politycznej na władzę. Można zdymisjonować ministra, ogłaszając, że tego chcą ludzie. Można skasować niewygodny program telewizyjny, podając fałszywe informacje o jego odbiorze przez widzów - mówi socjolog, dr Włodzimierz Petroff.
CZYTAJ CAŁOŚĆ: --- http://www.eioba.pl/a/1vyg/grupa-trzymajaca-sondaze

Komentarz został ukrytyrozwiń
amelka -1
  • amelka -1
  • 14.07.2011 18:07

OD POWIETRZA GŁODU i...rzącdów PiS [z Kaczyńskiom na czele]
ZACHOWAJ NAS PANIE !!!
/-/ - POWIETRZE - tak w średniowieczu nazywano epidemię ospy,trądu,cholery,duru lub grypy.

TO SŁOWA MODLITWY ROZSĄDNEGO POLAKA KATOLIKA I ANTYMOHEROWCA !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.07.2011 17:09

to było pewne pis sie stacza taki wizerunek partii robia hofmany poręba nieudacznik kret ziobro oszołom mediów macierewicz itd no i sojuszncy rogalski specjalista od helu ale kaczynski sam winien bo postawił na tych ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 14.07.2011 15:12

Mała rzecz a cieszy, szczególnie ,ze to sondaż na zamówienie Rzepy, partyjnej gazety PiS-u. Ostatnio Rzepa ostro krytykuje PiS za niewłaściwą kampanię

Komentarz został ukrytyrozwiń
opserwator
  • opserwator
  • 14.07.2011 13:34

levy, nie zdradzaj, że jesteś Nguyenem bo Cię pisownicy wyrzucą z klasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
śmiech
  • śmiech
  • 14.07.2011 12:55

"Zobaczymy, ile pamiętacie z historii Polski"

Pierwszego dnia szkoły, przed rozpoczęciem lekcji, nauczycielka przedstawia klasie nowego ucznia:
- To jest Nguyen Dong z Wietnamu. Od dziś będzie waszym kolegą.
Lekcja się zaczyna. Nauczycielka mówi:
- Zobaczymy, ile pamiętacie z historii Polski. Kto wypowiedział słowa: "Mieczów ci u nas dostatek"?
W klasie cisza jak makiem zasiał, tylko Nguyen podnosi rękę i mówi:
- Władysław Jagiełło do posłów krzyżackich przed bitwą pod Grunwaldem, lipiec 1410.
- No i proszę, nie wstyd wam? Nguyen jest Wietnamczykiem, a historię Polski zna lepiej niż wy.
- Czy chcecie udowodnić, że "Polak przed szkodą i po szkodzie głupi".
- No, jaki poeta to napisał?
Znowu wstaje Nguyen.
- Jan Kochanowski w pieśni o spustoszeniu Podola, 1586.
Nauczycielka z wyrzutem spogląda na uczniów. W klasie zapada cisza. Nagle słychać czyjś głośny szept:
- Bierz dupę w troki i spierdalaj do swojego gównianego kraju.
- Kto to powiedział?! - krzyczy nauczycielka, na co Nguyen podnosi rękę i recytuje:
- Józef Piłsudski do generała Michaiła Tuchaczewskiego na przedpolach Warszawy, sierpień 1920.
W klasie robi się jeszcze ciszej. Słychać tylko, jak ktoś mruczy pod nosem:
- Możesz mnie pocałować w dupę.
Nauczycielka, coraz bardziej zdenerwowana:
- Przesadziliście. Kto tym razem?
Znów wstaje Nguyen.
- Andrzej Lepper do Anety Krawczyk na IV krajowym zjeździe Samoobrony, Warszawa, styczeń 2004.
Tego jest już za wiele nawet dla nauczycielki. Biedna kobieta opada na krzesło, jęcząc:
- Niech ktoś zabierze stąd tę kupę gówna.
Nguyen, niczym niezrażony:
- Borys Jelcyn, wskazując na Aleksandra Kwaśniewskiego po spełnieniu dziesiątego toastu na oficjalnym obiedzie na Kremlu w Moskwie, czerwiec 1998.
Nauczycielka mdleje.
Klasa podnosi dziki wrzask. Po chwili drzwi się otwierają i wbiega wkurzony dyrektor:
- Co wy, do diabła, wyprawiacie?! Takiej bandy debili jeszcze w życiu nie widziałem!
Na co Nguyen:
- Nicolas Sarkozy do polskiej delegacji, szczyt Unii Europejskiej w Brukseli, październik 2008.

Komentarz został ukrytyrozwiń
julia
  • julia
  • 14.07.2011 11:43

oni są już bardzo blisko obłąkania ,ten strach przed PiSem doprowadza ich do takiego obłędu ,że już bredzą o 50% ,że nie wspomnę o Trybunałach Stanu ,o ułaskawieniu przez śp.L.Kaczyńskiego POprostu szaleństwo!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
adamek
  • adamek
  • 14.07.2011 10:58

Co to jest PO? I czy umie liczyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysiek
  • krzysiek
  • 14.07.2011 10:52

Panowie i Panie. Sondaż to sondaż - każdy wie swoje.. Nie ma co się kłócić, która partia jest dobra, bo żadna nie jest (niestety)! Będę się upierał i prosił: wybierzmy nowych, ambitnych i ze swojego podwórka.
Ci już dawno nie widzieli jak żyje NORMALNY człowiek....